مینی تارت های گوجه و پنیر - فینگر فود

فینگر فود,فینگر فود برای مهمانی,فینگر فود برای تولد

مینی تارت های گوجه و پنیر - فینگر فود

زمان کل : 50 دقیقه

مواد لازم برای 24 عدد تارت

خمیر تارت

300 گرم

گوجه فرنگی ریز خرد شده

600 گرم

برگ ریحان خرد شده

1 ق غ

مایونز

دو سوم فنجان

پنیر پارمزان رنده شده

نصف فنجان

پنیر چدار رنده شده

یک چهارم فنجان

پنیر موزارلا رنده شده

یک چهارم فنجان

برگ ریحان تازه

برای تزئین

طرز تهیه :

در این مقاله از آکابانو شما را با طرز تهیه مینی تارت های گوجه و پنیر - فینگر فود آشنا میکنیم .

فر را با دمای 190 درجه سانتیگراد روشن کنید تا گرم شود . خمیر تارت را روی یک سطح کمی آردپاشی شده به اندازه ی دایره ای 30 سانتی باز کنید و به یک کاتر 5 سانتی کنگره ای 24 بار قالب بزنید و هر خمیر را رد قالب های مافین که کاملا چرب شده گذاشته و کف و دیواره های قالب را با خمیر بپوشانید . خمیر کمی از لبه های قالب بالاتر خواهد ایستاد که اشکالی ندارد .

خمیر تارت را به مدت 4 – 5 دقیقه در یخچچال بگذارید تا کاملا خنک شود سپس دمای فر را روی 180 درجه گذاشته و خمیرهای تارت را به مدت 15 دقیقه در فر بگذارید بپزند .

گوجه فرنگی ها را بین دستمال های کاغذی بگیرید تا آبشان گرفته شود سپس با برگ ریحان مخلوط نموده و به میزان دلخواه نمک و فلفل بزنید . مایونز و 3 ماده ی بعد از آن را با هم مخلوط کنید . مخلوط گوجه و ریحان را به اندازه ی مساوی بین فنجان های تارت تقسیم نموده و در یک قسمت از روی آن ها مخلوط مایونز را قرار دهید و به مدت 18 – 20 دقیقه در ر بگذارید بپزد و به شکل دلخواه تزئین نموده و فورا سرو نمایید .

خمیر های تارت را میتوانید از 3 روز قبل آماده کرده و بعد ازین که سرد شدند در ظرف در بسته ای در یخچال نگهداری کنید و زمان پذیرایی دوباره به قالب برگردانده درونشان را پر کرده در فر بگذارید آماده شوند .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال