تیرامیسو شکلاتی - آشپزی آکابانو


http://cdn.akairan.com/akairan/user/10/20156151332250a.jpgمواد لازم تیرامیسو شکلاتی :پنیر خامه ای یا ماسکارپونه

250 گرم

نامشخص

خامه فرم گرفته

2/1 پیمانه

100 گرم / 250 کالری

شکلات تخته ای

80 گرم

100 گرم / 500 کالری

پودر شکر

3 قاشق غذاخوری

100 گرم / 400 کالری

قهوه فوری

1 پیمانه

100 گرم / 75 کالری

بیسکوئیت لیدی فینگر یا کیک اسفنجی یا کیک شیفون

به مقدار لازم

نامشخص

پودر کاکائو و شکلات رنده شده

برای تزئین

نامشخصطرز تهیه تیرامیسو شکلاتی :


*. پنیر خامه ای و پودر شکر را با یکدیگر مخلوط کنید، سپس خامه ی فرم گرفته را افزوده و با همزن زده تا یکدست شوند.شکلات را روی حرارت غیر مستقیم قرار داده تا نرم شود.شکلات آب شده را اضافه کرده و کمی بزنید، سپس 3/1 از قهوه سرد شده را کم کم به مخلوط افزوده و همه مواد را با هم زده تا مخلوطی یکدست درست شود.


*. کف قالب گردی به قطر 18 تا 20 سانتی متر را با پلاستیک تمیز پوشانده و نیمی از مخلوط خامه را روی آن بریزید. (در صورتی که مایل هستید تک نفره سرو کنید نیازی به پوشاندن ظرف مورد نظرتان با پلاستیک نمی باشد)لیدی فینگرها را در مابقی قهوه زده به اندازه ای که فقط سطح بیسکوئیت ها با آن تماس پیدا کند، سپس روی مخلوط خامه بگذارید تا سطح آن را کامل بپوشاند.


*. مابقی مخلوط خامه را روی بیسکوئیت ها ریخته و دوباره روی آن را با لیدی فینگرهایی که در قهوه زده اید پر کنید، سپس روی آن را پوشانده و برای 6 ساعت یا یک شب در یخچال بگذارید تا مزه دار شوند.تیرامیسوی آماده شده را در ظرف مورد نظر برگردانده، روی آن را با پودر کاکائو و شکلات رنده شده تزئین کرده و سرو نمایید.


نکات :


*. لیدی فینگر را می توانید از فروشگاه های لوازم قنادی تهیه کنید و یا از کیک اسفنجی برش خورده یا نان شیرینی لطیفه که با پودر کاکائو آن را شکلاتی رنگ درست کرده اید، استفاده نمایید.خامه ی فرم گرفته را نیز می توان از فروشگاه های لوازم قنادی تهیه کرد و به مقدار لازم از آن جدا کرد سپس بعد از کمی نرم شدن با همزن آن را زد تا جایی که جای پره های همزن روی آن بماند. به دلخواه می توانید از مقداری پودر کاکائو داخل مخلوط خامه نیز استفاده نمایید. هم چنین می توانید این دسر را به صورت تک نفره سرو نمایید.


خواص خامه :


*. خامه مزیتی بر سایر لبنیات ندارد. بنابراین در افرادی که می خواهند همچنان سلامت خود را حفظ کنند قطعا بهتر است مصرف نشود. چون در ازای همان مواد مغذی، انرژی زیادی را دریافت خواهند کرد.


اختصاصی آکابانو


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام