آش بلغور

در این بخش از سایت آکابانو طرز تهیهآش بلغوررا برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آش بلغوریکی از غذاهای سنتیاستان همداناست. این آش به زبان ترکییارما آشینامیده می شود و از غذاهای محلی استان آذربایجان غربی هم محسوب می شود. برای آموزش پخت این غذای خوشمزه با ما همراه شوید.

آش بلغور - آکابانو

روش اول:

#13;#10; <a style='color:#000' title='آش' href='http://www.akairan.com/ashpazi/dizi-abgosht/'>آش</a> بلغور ,طرز تهیه <a style='color:#000' title='آش' href='http://www.akairan.com/ashpazi/dizi-abgosht/'>آش</a> بلغور ,روش تهیه <a style='color:#000' title='آش' href='http://www.akairan.com/ashpazi/dizi-abgosht/'>آش</a> بلغور ,[categoriy]

طرز تهیه آش بلغور


مواد لازم :
بلغور ..............................................1 کیلو

ماست ...........................................1 کیلو

روغن .............................................50 گرم

روش تهیه :

بلغور را شسته بگذارید تا بپزد و لعاب بیندازد. بعد آنرا در ظرفی سرو کرده و روی آنرا با ماست و روغن داغ تزئین کنیددر صورت تمایل از سیر وپیاز داغ میتوانید استفاده کنید.

روش دوم:

طرز تهیه غذاهای ایرانی,<a style='color:#000' title='آموزش آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>آموزش آشپزی</a>,طرز تهیه انواع غذاهای ایرانی,طرز تهیه <a style='color:#000' title='انواع آش' href='http://www.akairan.com/ashpazi/dizi-abgosht/'>انواع آش</a>,طرز تهیه <a style='color:#000' title='آش' href='http://www.akairan.com/ashpazi/dizi-abgosht/'>آش</a> بلغور,مواد لازم <a style='color:#000' title='آش' href='http://www.akairan.com/ashpazi/dizi-abgosht/'>آش</a> بلغور,

آش بلغور

مواد لازم :

لوبیاسفید نصف پیمانه
لوبیا قرمز یک پیمانه
نخود نصف پیمانه
عدس یک پیمانه
بلغور جو 1/5 پیمانه
بلغور گندم 1/5 پیمانه
پیاز دو عدد
سیر ده حبه
سبزی آش یک و نیم کیلو
نعنا خشک یک قاشق غذاخوری
نمک، فلفل، زردچوبه به میزان لازم
کشک به میزان لازم
روغن به میزان لازم

طرز تهیه:
ابتدا حبوبات را به مدت 12 ساعت خیس کرده سپس می پزیم. وقتی کمی پخته شد بلغورها را به آن اضافه می کنیم و وقتی کاملا پخته شد، سبزی و یک پیاز رنده و سرخ شده را به آن اضافه می کنیم. سپس سیر رنده شده و نعنا را تفت داده و می افزاییم (وقتی آش جا افتاد) نمک و فلفل را اضافه کرده و (سیر، پیاز و نعنا را با زردچوبه سرخ می کنیم) در صورت تمایل می توانیم کشک را هم در آش ریخته و بگذاریم چند جوش بزند. این آش اگر تند باشد خوشمزه تر است.

امیدواریم با تهیه این غذای خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام