طرز تهیه آش عباسعلی - آکابانو


#13;#10; <a style='color:#000' title='آش' href='http://www.akairan.com/ashpazi/dizi-abgosht/'>آش</a> عباسعلی ,طرز تهیه <a style='color:#000' title='آش' href='http://www.akairan.com/ashpazi/dizi-abgosht/'>آش</a> عباسعلی ,روش تهیه <a style='color:#000' title='آش' href='http://www.akairan.com/ashpazi/dizi-abgosht/'>آش</a> عباسعلی ,[categoriy]مواد لازم آش عباسعلی :نخود

نصف پیمانه

100 گرم / 360 کالری

لوبیا چیتی

نصف پیمانه

100 گرم / 327 کالری

لوبیا سفید

نصف پیمانه

100 گرم / 340 کالری

گندم پوست کنده

1/5 پیمانه

100 گرم / گندم کالری

برنج

نصف پیمانه

100 گرم / 360 کالری

عدس

نصف پیمانه

100 گرم / 340 کالری

گوشت دنده گوسفندی

300 گرم

100 گرم / 320 کالری

پیاز درشت برای پیاز داغ

5 عدد

100 گرم / 36 کالری

سیر برای سیر داغ

10 حبه

100 گرم / 120 کالری

نمک و زردچوبه

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

فلفل سیاه و قرمز

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

روغن حیوانی

به میزان لازم

100 گرم / 890 کالری

نعناع خشک برای نعناع داغ

به میزان لازم

100 گرم / 279 کالریطرز تهیه آش عباسعلی :


*. آش عباسعلی یکی از آش های معروف و سنتی کرمانشاه است . این آش در ماه مبارک رمضان به عنوان افطاری پر طرفدار بوده و از محبوبیت خاصی بر خوردار است.این آش ترکیبی از غلات و حبوبات و گوشت میباشد . حبوبات را یکی دو روز قبل خیسانده و چند بار آب آنرا عوض کرده و باهم بپزید .حبوبات بعد از پخته شدن بایستی به راحتی با فشار دو انگشت له شود و سفت نباشد . برنج را هم خیسانده و کنار بگذارید. گوشت و گندم را جدا از هم پخته و در اواسط پخت برنج را به گندم اضافه کرده تا با هم بپزند، گوشت را ریش ریش کرده.


*. با تمامی مواد پخته شده روی شعله گذاشته و نمک و فلفل و زردچوبه اضافه کرده و بگذارید تا آش جا بیفتد .طوری که دانه های گندم و برنج تقریباً در آن نا مشخص شود و هر چند وقت یک بار هم بزنید تا ته نگیرد این آش به واسطه داشتن گوشت کشدار شده و هر چقدر مزه تند داشته باشد خوشمزه تر است . مقدار کمی از پیاز داغ را برای تزئین نگه دارید و بقیه را برای خوشمزه تر شدن به آش اضافه کنید.


*. چند جوش که زد و با پیازداغ مزه دارتر شد شعله را خاموش کرده و روغن حیوانی اضافه کنید و خوب مخلوط کنید .هر چقدر روغن حیوانی و پیاز داغ بیشتر باشد خوشمزه تر و بهتر میشود ولی چون بعضی از افراد محدودیت خوردن روغن حیوانی دارند میزان آنرا کمتر یا از روغن زیتون استفاده کنند با کشیدن آش در ظرف و تزئین توسط پیاز داغ و سیر داغ و نعناع داغ سفره افطاری را رنگین کنید .خواص نخود :


*. یکی از غذاهای مغذی که سرشار از پروتیئن های گیاهی ، ویتامین ها و مواد معدنی است هموس می باشد که در کشورهای عربی جزو غذاهای اصلی آنهاست .گیاه خواران هموس را جانشین گوشت می کنند این غذا از نخود پخته و کره کنجد که تاهینی نامیده می شود درست می شود.اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام