طرز تهیه شارلوت آلبالو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن شارلوت آلبالو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش پخت شارلوت آلبالو,مواد لازم برای شارلوت آلبالو,شارلوت آلبالو خوشمزه

زمان پخت شارلوت

مواد لازم شارلوت آلبالو :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

خامه پاستوریزه

یک بسته 250 گرمی

100 گرم / 250 کالری

کره

50گرم

100 گرم / 737 کالری

کمپوت آلبالو

یک قوطی نیم کیلویی

100 گرم / 90 کالری

وانیل

یک چهارم قاشق چای خوری

100 گرم / 330 کالری

پودر ژله آلبالو

یک بسته

100 گرم / 60 کالری

تخم مرغ

دو عدد

100 گرم / 147 کالری

پودر شکر

شش قاشق غذا خوری

100 گرم / 400 کالری

با این مقدار مواد لازم به اندازه یک بشقاب بزرگ از ” شارلوت آلبالو“ خواهیم داشت.

روش تهیه شارلوت آلبالو :

*. یک بسته پودر ژله آلبالو را در یک فنجان آب جوش کم کم ریخته، هم می زنیم تا حل شود. سپس آن را در هوای آزاد گذاشته تا کمی سرد شود ولی بسته نشود.یک بسته خامه سفت پاستوریزه 250 گرمی را دو ساعت در فریزر گذاشته، تا کمی یخ بزند.

*. سپس آن را با سه قاشق غذاخوری پودر شکر مخلوط کرده، حدود 5 دقیقه هم می زنیم تا خامه فرم بگیرد.دو عدد زرده تخم مرغ را همراه یک چهارم قاشق چای خوری وانیل و دو قاشق غذاخوری پودر شکر با همزن برقی می زنیم تا سفید و کشدار شود.

*. پنجاه گرم کره را بیرون یخچال گذاشته، تا کمی نرم شود سپس به زرده زده شده اضافه کرده، هم می زنیم.دو عدد سفیده تخم مرغ را با همزن برقی می زنیم تا کاملاً کف شود. بعد یک قاشق پودر شکر اضافه کرده، به هم زدن ادامه می دهیم.

*. خامه فرم گرفته را به سفیده زده شده، اضافه کرده، هم می زنیم سپس مخلوط زرده تخم مرغ و ژله را اضافه کرده، هم می زنیم تا مایه شارلوت آماده شود. مایه شارلوت را ته یک قالب سوراخ دار ژله می ریزیم.

*. سپس آلبالو های کمپوت شده را برداشته، روی شارلوت می ریزیم و با قاشق آلبالوها را به وسط قالب هدایت می کنیم و بعد دسر را برای مدت 4 الی 5 ساعت در یخچال قرار می دهیم تا بسته شود.

*. سپس آن را از یخچال درآورده، لبه های دسر را از قالب جدا کرده و آن را برای چند لحظه روی کتری در حال جوش قرار می دهیم. ته یک بشقاب بزرگ یا دیس را چرب کرده، دسر را در آن برمی گردانیم.

خواص آلبالو :

*. آلبالو مسکن تشنگی است و شربت آن بهترین دارو برای افرادی است که عطش فراوان دارند. آلبالو ضد مواد صفراوی ضد حالت تهوع و ضد سنگ کلیه است . خواص آلبالو و گیلاس مانند هم است و مصرف آن اعصاب را آرامش می دهد، ولی در هر حال نباید در مصرف آن زیاده روی کرد. آلبالو برای سوء هاضمه بسیار مفید و میوه های نرم کننده (ملین ) می باشد. مصرف یک لیوان آب آلبالوی بدون قند در صبح به خواب بهتر در شب کمک می کند.این میوه حاوی مقادیر قابل ملاحظه ای ملاتونین است و وجود هورمون ملاتونین نیز برای داشتن یک خواب آرامش بخش ضروری است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام