با این غذا به جنگ سرطان بروید - آکابانو


خوراکی ضد <a style='color:#000' title='سرطان' href='http://www.akairan.com/health/bimari-behdasht/srtn.html'>سرطان</a>, غذایی برای جلوگیری از <a style='color:#000' title='سرطان' href='http://www.akairan.com/health/bimari-behdasht/srtn.html'>سرطان</a>, غذایی برای <a style='color:#000' title='دیابت' href='http://www.akairan.com/health/bimari-behdasht/dybt.html'>دیابت</a>مواد لازم :عدس قرمز

2 لیوان

100 گرم / 340 کالری

تره فرنگی

3 عدد

100 گرم / 22 کالری

پودر تخم گیشنیز

2 قاشق مرباخوری

100 گرم / 34 کالری

گیشنیز تازه

یک قاشق سوپ خوری

100 گرم / 34 کالری

نعنا تازه

دو قاشق سوپ خوری

100 گرم / 43 کالری

سرکه

یک قاشق سوپ خوری

100 گرم / 22 کالری

آب مرغ بدون چربی

یک لیتر

نامشخص

تخم مرغ

4 عدد

100 گرم / 147 کالری

فلفل و نمک

به اندازه لازم

100 گرم / 0 کالری

جعفری

کمی برای تزیین

100 گرم / 25 کالریروش تهیه :


*. عدس ها را در یک قابلمه می ریزیم و تره فرنگی، پودر تخم گشنیز، گشنیز، نعنا، سرکه و آب مرغ را به آن می افزاییم و روی حرارت می گذاریم.

*. بعد از این که جوش آمد، باید به مدت 30-40 دقیقه روی حرارت ملایم بجوشد تا عدس ها بپزد و آب آن کشیده شود.

*. فر را روی حرارت 180 درجه ی سانتیگراد گرم می کنیم.پس از آن به مواد آماده شده، نمک و فلفل می افزاییم و به طور کامل مخلوط می کنیم.

*. وسط مواد را با دست خالی کرده و یک تخم مرغ در آن قسمت می شکنیم روی ظرف فویل آلومینیوم کشیده.

*. به مدت 15-20 دقیقه در فر 180 درجه سانتیگراد می گذاریم تا وقتی که تخم مرغ ببندد.آن گاه روی این غذا را با جعفری خرد شده تزیین می کنیم.


نکات تغذیه ای :


*. عدس منبع خوبی از آهن، پروتئین، فیبر، کربوهیدرات های پیچیده و اسید فولیک است. همچنین کم چربی، کم کالری، بدون کلسترول و به همان نسبت ارزان قیمت می باشد.یک لیوان عدس پخته ، 90 درصد مقدار مورد نیاز اسید فولیک را در روز را تأمین می کند و بیشتر از هر غذای غنی نشده دیگری، اسید فولیک را برای بدن فراهم می کند.عدس دارای فیبرهای محلول است که این فیبرها مانند یک جاروی زبر، دستگاه گوارش را تمیز می کنند. این نوع فیبر گلوکز( قند) و کلسترول سرم را کاهش می دهد. همچنین نیاز به انسولین را در افراد دیابتی کم می کند.خواص تخم مرغ :


*. تخم مرغ منبع بسیارغنی پروتئین است. ارزش بیولوژیکی پروتئین تخم مرغ بسیار بالاست و نسبت به سایر منابع پروتئینی مثل لبنیات، گوشت ها و حبوبات غنی تر است. پروتئین تخم مرغ دارای تمامی اسیدآمینه های ضروری برای سلامتی بدن می باشد.اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام