سوپ کرفس و هویج، یک شام سبک پاییزی - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ کرفس و هویج را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> کرفس,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> کرفس مرغ,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> کرفس و <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>

سوپ کرفس و هویج

مواد لازم برای سوپ کرفس و هویج :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

روغن

دو قاشق غذاخوری

100 گرم / 900 کالری

کدو حلوایی

نصف کدو به صورت مکعبی شده

100 گرم / 35 کالری

هویج

یک عدد تکه تکه شده

100 گرم / 30 کالری

کرفس

دو شاخه خرد شده

100 گرم / 13 کالری

پیاز

یک عدد خرد شده

100 گرم / 5 کالری

سیب زمینی

یک عدد خرد شده

100 گرم / 75 کالری

سیر

4 حبه کاملا ریز شده

100 گرم / 120 کالری

آب سبزیجات

4 پیمانه

100 گرم / 20 کالری

نمک و فلفل سیاه

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

پیازچه

دو قاشق غذاخوری خرد شده

100 گرم / 3 کالری

طرز تهیه سوپ کرفس و هویج :

*. آکابانو : روغن را در قابلمه بریزید. کدوهای مکعبی شکل، هویج، کرفس، سیب زمینی و پیاز را در روغن حدود 4 دقیقه تفت دهید تا نرم و طلایی رنگ شود.سیر خرد شده را به مخلوط اضافه کنید و 2 دقیقه دیگر تفت دهید.

*. آب سبزیجات را روی آن ها بریزید.قابلمه را روی حرارت متوسط قرار دهید و بگذارید جوش بیاید.سپس حرارت را کم کنید و بگذارید 30 دقیقه آرام آرام بجوشد تا سبزیجات نرم شود.

*. نمک و فلفل را به محتوای قابلمه اضافه کنید.در صورت دلخواه با استفاده از یک همزن، مخلوط را به صورت پوره درآورید و آن را در ظرف مخصوص سوپ که قبلا آماده کرده اید، بریزید.روی آن را با کرفس و پیازچه های خرد شده تزیین کنید.

خواص کدو حلوایی :

*. خوردن کدو با عدس رقت و نرمی قلب می آورد. کدو برای درمان قولنج مفید است.خوردن کدو مغز را تقویت می کند. روغن تخم کدو برای تسکین درد بواسیر بسیار مفید است.جوشانده گل کدو برای سینه بسیار مفید است.خوردن کدو باعث تجدید قوای جسمی و روحی بدن و موجب استحکام بافت های بدن می شود. خوردن کدو، خوابی راحت به دنبال دارد و کسانی که دچار کم خوابی هستند، کدو برایدرمان کم خوابی آنها مؤثر است.کدو طبیعتی سرد دارد. کدو صفرا را تسکین می دهد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط