سوپ خامه ای مرغ و نودل - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ خامه ای مرغ و نودل را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
طرز تهیه <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> خامه ای,طرز تهیه <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> خامه ای با تصویر,طرز تهیه <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> خامه ای با <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>

پخت سوپ خامه ای مرغ و نودل

مواد لازم سوپ خامه ای مرغ و نودل برای 5 نفر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

نودل

۱۰۰گرم

نامشخص

سینه مرغ بدون استخوان و پوست

۲۵۰گرم

100 گرم / 200 کالری

روغن زیتون

یک و نیم قاشق غذاخوری

100 گرم / 900 کالری

پیاز خرد شده

یک عدد متوسط

100 گرم / 5 کالری

هویج خرد شده

۳ عدد متوسط

100 گرم / 40 کالری

کرفس خرد شده

۳ ساقه

100 گرم / 7 کالری

سیر رنده شده

۳ حبه

100 گرم / 120 کالری

آب مرغ

۲ پیمانه

100 گرم / 50 کالری

جعفری خرد شده و تازه

۳ قاشق غذاخوری

100 گرم / 34 کالری

نمک و فلفل

به اندازه کافی

100 گرم / 0 کالری

کره

یک چهارم پیمانه

100 گرم / 737 کالری

آرد

یک چهارم پیمانه به علاوه ۲ قاشق غذاخوری

100 گرم / 360 کالری

شیر

دو و نیم پیمانه

100 گرم / 110 کالری

خامه

یک سوم پیمانه

100 گرم / 350 کالری

طرز تهیه سوپ خامه ای مرغ و نودل :

*. آکابانو : در قابلمه ای بزرگ، روغن زیتون بریزید و پیاز، هویج و کرفس را تفت دهید. پس سیر را اضافه کنید و به مدت یک دقیقه تفت دهید.آب مرغ، جعفری، نمک و فلفل و مرغ تکه شده و نودال را اضافه کنید تا جوش بیاید.حرارت را کم کنید و بگذارید با حرارت کم بپزد تا مرغ نرم شود.

*. تکه های مرغ را دربیاورید، ریش ریش کنید و به قابلمه اضافه کنید.کره را در ماهیتابه ای آب و سپس آرد را اضافه کنید و مرتب هم بزنید. کم کم شیر را اضافه کنید درحالی که مرتب هم می زنید، این کار مانع از گلوله شدن آرد می شود خامه را اضافه کنید و درحالی که مرتب هم می زنید به سوپ اضافه کنید.

خواص جعفری :

*. از دل درد، سوزش و ترش کردن معده و سایر مشکلات گوارشی که اصولا بعد از صرف غذا به وجود می آیند به خاطر این که شاید به درستی غذا را هضم نمی شود. در این صورت هیچ چیز به اندازه ی جعفری راه گشا نیست. روش استفاده برای این مشکل به این صورت است که یک قاشق غذاخوری جعفری را در 25 میلی لیتر آب ریخته و اجازه دهید به مدت حدود 10 دقیقه بجوشد. محلول را صاف کرده و بعد از غذا بنوشید. اگر علائمتان رفع نشد به پزشک مراجعه کنید.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام