2 سوپ عالی برای جلوگیری از سرماخوردگی در روزهای سرد سال - آکابانو,<a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a>, <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> مقوی, <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> برای روزهای سرد سال,<a style='color:#000' title='آش' href='http://www.akairan.com/ashpazi/dizi-abgosht/'>آش</a> ،<a style='color:#000' title='انواع آش' href='http://www.akairan.com/ashpazi/dizi-abgosht/'>انواع آش</a> ، حلیم ، انواع حلیمطرز تهیه دو نمونه از سوپ های مقوی در فصل سرماخوردگی به شرح زیر است.


*. با رسیدن فصل سرما و کاهش دمای هوا، مصرف خوراکی های مقوی که از بیماری و سرماخوردگی های زمستانی پیشگیری کند، بیشتر مورد توجه قرار می گیرد.با کاهش دمای هوا، بدن شروع به تولید گرما می کند تا تعادل دمای بدن را حفظ کند. برای این هدف بدن دو راه را انتخاب می کند که یکی ذخیره چربی و دیگری تامین سوخت از طریق مصرف برخی موادغذایی مقوی است. بنابراین توجه به رژیم غذایی در فصل سرما از اهمیت بسیاری برخوردار است.


*. دلیل مهم دیگر اهمیت انتخاب غذای مناسب در این فصل، کاهش چشمگیر نوشیدن آب در روزهای سرد است زیرا که با سرد شدن هوا، مردم کمتر احساس نیاز به نوشیدن آب می کنند و همین کاهش حجم مایعات در بدن به افزایش احساس گرسنگی منجر می شود و فرد به مصرف حجم بیشتر غذا تمایل پیدا می کند.


*. بنابراین نه تنها در تابستان بلکه در زمستان نیز باید به نوشیدن آب توجه بسیاری کرد. کمبود هیدروژن در بدن مضرات بسیاری را به همراه دارد که از جمله آنها می توان به ایجاد انواع زخم های پوستی، خشکی پوست، ترک برداشتن پوست، خارش، خشکی لب و کدر شدن موها اشاره کرد. گنجاندن سوپ در رژیم غذایی به تامین مواد مغذی و مورد نیاز بدن کمک می کند. دو نمونه از سوپ های مقوی در فصل سرماخوردگی به شرح زیر است:


سوپ مرغ و گشنیز


*. ترکیبات اصلی این سوپ خوشمزه و مقوی شامل روغن زیتون، سیر، فلفل سبز، سبزیجات، مرغ، برگ گشنیز، گندم، سویا، هویج و آبلیمو و نمک به عنوان طعم دهنده است که همگی شما را در برابر ویروس های سرماخوردگی و آنفلوآنزا تا حد زیادی مقاوم می کند.


سوپ قارچ و سیب زمینی


*. ترکیبات اصلی این سوپ سالم و تقویتی نیز شامل سیب زمینی پخته، قارچ، سیر، سبزیجات تازه، کرفس، کره و نمک و فلفل به عنوان طعم دهنده است.


خواص قارچ :


*. قارچ ها منبع سرشاری از ریبوفلاوین، نیاسین و سلنیوم هستند. سلنیوم آنتی اکسیدانی است که با همکاری ویتامین «ای» سلول ها را از تاثیرات آسیب رسان و مخرب رادیکال های آزاد در امان نگه می دارد. همچنین مصرف سلنیوم در مردان مسن خطر بروز سرطان پروستات را تا 65 درصد کاهش می دهد.اختصاصی آکابانوگردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام