سوپ آرتیشو و تره - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن سوپ آرتیشو و تره را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

مواد لازم <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> آرتیشو و تره,طرز تهیه <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> آرتیشو و تره,روش تهیه <a style='color:#000' title='سوپ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/soup1/'>سوپ</a> آرتیشو و تره

طرز تهیه سوپ آرتیشو و تره

مواد لازم سوپ آرتیشو و تره :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

خامه صبحانه

100 گرم

100 گرم / 250 کالری

سینه مرغ

200 گرم

100 گرم / 200 کالری

پیاز

1 عدد

100 گرم / 5 کالری

تره

1 دسته کوچک

100 گرم / 25 کالری

نمک

به میزان دلخواه

100 گرم / 0 کالری

شیر

1 لیوان

100 گرم / 110 کالری

آب

3 لیوان

100 گرم / 0 کالری

برنج

150 گرم

100 گرم / 360 کالری

کنسرو آرتیشو

1قوطی

نامشخص

روغن زیتون

مقداری

100 گرم / 900 کالری

زعفران

مقداری

100 گرم / 310 کالری

لیموترش تازه

1 عدد

100 گرم / 42 کالری

طرز تهیه سوپ آرتیشو و تره :

*. آکابانو : ابتدا مرغ را ریز خرد کرده و با پیاز که آن را به چند قسمت تقسیم کرده ایم داخل قابلمه با کمی روغن زیتون تفت می دهیم. به مرغ نمک و کمی زعفران اضافه می کنیم و همراه آب و برنج داخل قابلمه ریخته و اجازه می دهیم تا کاملا بپزند. در اواخر پخت مثلا نیم ساعت بعد، آرتیشو را اضافه کرده و اجازه می دهیم تمام مواد با هم بجوشند.

*. وقتی تمام مواد با هم مخلوط شدند و پختند آنها را میکس می کنیم و تره ریز شده و شیر را به آن اضافه می کنیم و 15دقیقه با حرارت ملایم می جوشانیم. در نهایت خامه را به سوپ اضافه می کنیم و وقتی که گرم شد سوپ را از روی حرارت برداشته و سرو می کنیم. این سوپ با آب لیموترش تازه سرو می شود.

خواص زعفران :

*. مصرف زعفران در پیشگیری از بروز افسردگی موثر است. بر اساس تحقیقات امروزی نیز نتیجه گرفته شده است که زعفران دارای خواص ضد افسردگی است و این در حالی است که بر اساس تب سنتی به زعفران خواص فرح بخشی و خنده آوری نیز نسبت داده اند. بر طبق نتایج این تحقیقات استفاده از زعفران در غذا و نوشیدن حداقل یک فنجان چای زعفران برای تمدد اعصاب توصیه می شود. زعفران افزایش دهنده تمرکز حواس است و در پیشگیری از آلزایمر و پارکیسون موثر می باشد زعفران در درمان دردهای عصبی و کم خوابی موثر می باشد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط