هات چاکلت فندقی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن هات چاکلت فندقی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

دستور تهیه 
هات چاکلت فندقی,تهیه 
هات چاکلت فندقی,روش تهیه 
هات چاکلت فندقی

طرز تهیه هات چاکلت فندقی

مواد لازم هات چاکلت فندقی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پودر کاکائو

3 قاشق چایخوری

100 گرم / 312 کالری

پودر شکلات فوری(هات چایکلت)

3 قاشق چایخوری

100 گرم / 500 کالری

شیر سرد

2/1 پیمانه

100 گرم / 95 کالری

خامه معمولی

2 قاشق چایخوری

100 گرم / 198 کالری

شکر

به میزان لازم

100 گرم / 400 کالری

شکلات صبحانه فندقی

2 قاشق چایخوری

100 گرم / 500 کالری

طرز تهیه هات چاکلت فندقی :

*. به نقل از آکابانو : شیر را در جوش بریزید و پودر کاکائو،پودر شکلات فوری،خامه و شکر را به آن بیفزایید و خوب مخلوط کنید. سپس با بخار دستگاه ساز آن را جوش بیاورید.

*. در صورت نداشتن ساز، جوش را روی حرارت ملایم اجاق گاز قرار دهید و به آرامی هم بزنید تا گرم شود.در این مرحله،شکلات صبحانه را به مخلوط اضافه کرده و به آرامی هم بزنید تا حل شود و مخلوط جوش بیاید.

*. آماده سرو شود.بعد از جوش آمدن،مخلوط را در فنجان بریزید و با پودر کاکائو روی آن را تزئین کنید.رقیق و غلیظ بودن هات چاکلت با کم و زیاد کردن مقدار کاکائو بدست می آید.توجه داشته باشید که به دلیل شیرین بودن شکلات صبحانه،از مقدار کمی شکر استفاده کنید.

خواص شکلات :

شکلات ممکن است سطح کلسترول را پایین بیاورد

*. مصرف شکلات ممکن است به کاهش سطح کلسترول LDL کمک می کند.یک مطالعه که در مجله تغذیه منتشر شده برای تعیین اثر شکلات حاوی استرول های گیاهی ( PS ) و ( flavanols cocoa ( CF در سطح کلسترول انجام شد. نویسندگان مطالعه نوشتند نتایج نشان می دهد که مصرف منظم شکلات حاوی PS و CF به عنوان بخشی از یک رژیم غذایی کم چربی ممکن است سلامت قلب و عروق را با کاهش کلسترول و بهبود فشار خون پشتیبانی کند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام