طرز تهیه قهوه پرتقالی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن قهوه پرتقالی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

روش تهیه 

<a style='color:#000' title='قهوه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/drink/10693.html'>قهوه</a> <a style='color:#000' title='پرتقال' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/5161.html'>پرتقال</a>ی,<a style='color:#000' title='قهوه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/drink/10693.html'>قهوه</a> <a style='color:#000' title='پرتقال' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/5161.html'>پرتقال</a>ی خوشمزه,

<a style='color:#000' title='قهوه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/drink/10693.html'>قهوه</a> <a style='color:#000' title='پرتقال' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/5161.html'>پرتقال</a>ی

درست کردن قهوه پرتقالی

مواد لازم قهوه پرتقالی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

شکلات سفید

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 529 کالری

آب پرتقال

یک فنجان

100 گرم / 33 کالری

بستنی وانیل

یک اسکوپ

100 گرم / 190 کالری

یخ

3 مکعب

100 گرم / 0 کالری

قهوه اسپرسو

15 میلی لیتر

100 گرم / 2 کالری

روش تهیه قهوه پرتقالی :

*.به نقل از آکابانو : توسط یک دستگاه آب مرکبات گیری، آب پرتقال را بگیرید، سپس به داخل پارچ مخلوط کن بریزید. شکلات سفید را با رنده ریز کنید و به آب پرتقال بیفزایید. مابقی مواد را به ترتیب گفته شده به پارچ اضافه کنید. در انتها لیوان را با قهوه و پرتقال تزئین کنید.

نکته سلامت :

*.پس از صرف شام خود را مهمان یک دسر خوشمزه هیجان انگیز کنید.

*.که ترکیبی خاص و طعمی متفاوت با آنچه تا کنون نوشیده اید دارد.

*.پرتقال حاوی مقادیر زیادی ویتامین ث است. اسید آن باعث پاکسازی معده می شود.

فوت آشپزی :

*.اگر تمایلی به استفاده از یخ نداشتید، مقدار بستنی وانیل را زیاد کنید.

خواص پرتقال :

*.خوردن پرتقال ضد اسپاسم و آرام بخش است.اسانس پرتقال را برای ضد عفونی کردن بکار می برند.پرتقال خون را تمیز می کند.پرتقال گرچه اسیدی است ولی خاصی قلیایی به بدن می دهد و برای کسانیکه گوشت زیاد مصرف می کنند و بدنشان اسیدی شده است مفید است.

*.برای استفاده بیشتر از مواد غذای پرتقال بهتر است که پوست زردرنگ آنرا بگیرید و با پوست سفید و پره های داخل آن بخورید زیرا در پوست سفید آن مواد معدنی زیادی وجود دارد که اثر اسید موجود در پرتقال را خنثی می کند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط