فرار از گرما زدگی با نوشیدنی هندوانه و نعناع - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن نوشیدنی هندوانه و نعناع را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='انواع نوشیدنی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/drink/'>نوشیدنی</a> هندوانه و نعناع,مواد لازم 

<a style='color:#000' title='انواع نوشیدنی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/drink/'>نوشیدنی</a> هندوانه و نعناع,طرز تهیه 

<a style='color:#000' title='انواع نوشیدنی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/drink/'>نوشیدنی</a> هندوانه و نعناع

طرز تهیه نوشیدنی هندوانه و نعناع


تعداد : 8 تا 10 نفر

زمان آماده سازی : 20 دقیقه

مایکروفر : 2 دقیقه

خنک شدن : 8 ساعت

مواد لازم نوشیدنی هندوانه و نعناع :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

هندوانه بدون تخم خرد شده

1.5 کیلو

100 گرم / 23 کالری

برگ های تازه نعناع

¼ پیمانه

100 گرم / 43 کالری

شکر

نصف پیمانه

100 گرم / 400 کالری

آب

نصف پیمانه

100 گرم / 0 کالری

آب لیموی تازه

نصف پیمانه

100 گرم / 26 کالری

لیموناد زنجبیلی

4 تا 5 پیمانه

100 گرم / 22 کالری

برگ های ریز نعناع

به مقدار لازم

100 گرم / 43 کالری

روش تهیه نوشیدنی هندوانه و نعناع :

*. به نقل از آکابانو : هندوانه را داخل مخلوط کن بریزید تا کاملا نرم شود. برگ های نعناع را داخل کاسه بریزید و با قاشق چوبی برگ های نعناع را به همراه ¼ پیمانه شکر و ¼ پیمانه آب له کنید. آن را به مدت یک تا دو دقیقه در مایکروفر گرم کنید.

*. با کمک قاشق سوراخ دار، برگ های نعناع را داخل مخلوط کن بریزید تا له شود. شکر در کاسه باقی بماند.در کاسه شکر و آب، بقیه آب و شکر را اضافه کنید. در مایکروفر بگذارید تا زمانی که شکر در آب حل شود. روی آن را بپوشانید و خنک کنید.

*. برای سرو شربت آب و شکر با اسانس نعناع را به آب هندوانه اضافه کنید، آب لیمو را اضافه کنید و هم بزنید. آب هندوانه را در لیوان بریزید و روی آن لیموناند زنجبیلی بریزید. روی آنها هم چند برگ ریز نعناع قرار دهید.

خواص هندوانه :

*. هندوانه قرمز خوشمزه همچنین منبع قوی از آنتی اکسیدان کاروتن است که لیکوپن نامیده می شود. این آنتی اکسیدان ها در بدن حرکت کرده و رادیکال های آزاد را خنثی می کنند. رادیکال های آزاد موادی در بدن هستند که می توانند آسیب زیادی به ما وارد کنند. این مواد می توانند کلسترول را اکسید کرده و باعث شود که به دیواره رگ های خونی چسبیده و موجب ضخیم تر شدن آن شود و این عمل می تواند منجر به سکته قلبی شود. لیکوپن که رنگ قرمز زیبا را به هندوانه می دهد به کاهش خطر سرطان پروستات هم کمک می کند.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط