شربت موخیتو - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن شربت موخیتو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

روش تهیه 

<a style='color:#000' title='شربت' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/201401295545.html'>شربت</a> موخیتو,<a style='color:#000' title='شربت' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/201401295545.html'>شربت</a> موخیتو خوشمزه,

<a style='color:#000' title='شربت' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/201401295545.html'>شربت</a> موخیتو

درست کردن شربت موخیتو

مواد لازم شربت موخیتو :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

آب لیمو

نصف فنجان

100 گرم / 26 کالری

سودا یا آب گازدار

نصف لیوان

نامشخص

شکر

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 400 کالری

نعنا یا پونه

10 پر

100 گرم / 66 کالری

یخ

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

روش تهیه شربت موخیتو :

*. به نقل از آکابانو : ابتدا یک پر دایره ای لیمو، شکر و نعنا را درون لیوان ریخته و با یک چوب بلند، به خوبی آنها را بکوبید تا کاملاً له شود، سپس یخ ها را اضافه کرده، سودا یا آب گازدار را به آرامی از دیواره لیوان وارد آن کنید.

*. در انتها آب لیمو را آرام و به صورت سوزنی اضافه کنید. موخیتو که تلفظ های مختلفی هم دارد، به روش های متفاوت آماده می شود و انواع میوه ها می توانند در آن میکس شوند. در شماره های آینده، باز هم درباره این نوشیدنی محبوب خواهیم نوشت.

خواص پونه :

*. پونه را به عنوان تحریک کننده تولید صفرا نیز می‏ شناسند.تزریق عصاره ‏ی پونه به موش‏ های آزمایشگاهی نشان داد که این گیاه دارای خواص آرام بخشی خوبی است.عصاره‏ ی پونه دارای خاصیت تسکین دهنده‏ ی درد نیز می ‏باشد.در محیط آزمایشگاه دیده شد که عصاره‏ ی پونه در مقابل ویروس تب‏ خال، ویروس آنفلوآنزا، بیماری نیوکاسل و ویروس‏های مختلف دیگر فعال است.

منبع : برترین ها

گردآوری : آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام