دستور تهیه قهوه فرانسوی با کاکائو - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن قهوه فرانسوی با کاکائو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

قهوه فرانسوی با کاکائو,مواد لازم 

قهوه فرانسوی با کاکائو,طرز تهیه 

قهوه فرانسوی با کاکائو

آموزش قهوه فرانسوی با کاکائو

مواد لازم قهوه فرانسوی با کاکائو :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

قهوه فرانسوی

2 قاشق مرباخوری

100 گرم / 2 کالری

شیر خشک

3 قاشق مرباخوری

100 گرم / 490 کالری

پودرکاکائو

یک قاشق مرباخوری

نامشخص

شکر

3 قاشق مرباخوری (به دلخواه)

100 گرم / 400 کالری

آب جوش

یک لیوان

100 گرم / 0 کالری

وانیل

به میزان لازم

100 گرم / 330 کالری

دارچین

به میزان لازم

100 گرم / 261 کالری

طرز تهیه قهوه فرانسوی با کاکائو :

*. به نقل از آکابانو : ابتدا شکر، کاکائو، وانیل، دارچین، شیر و قهوه را با آب جوش مخلوط می کنیم و خوب هم می زنیم. مواد به دست آمده را در قهوه جوش ریخته و روی اجاق گاز می گذاریم و هم می زنیم.

*. تا این که قهوه جوش بیاید. سپس قهوه را از روی آتش برداشته و در لیوان می ریزیم. روی قهوه را می توانیم با کمی شکلات تخته ای تزئین کنیم. به دلیل خاصیت نشاط بخشی قهوه، ضد افسردگی است.

*. نوشیدن یک فنجان قهوه در بسیاری از مواقع سردرد را برطرف می کند. قهوه به دلیل داشتن ماده ای به نام تانن از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. تحقیقات ۹ ساله دانشمندان ژاپنی نشان می دهد.

*. مصرف منظم قهوه به دلیل داشتن اسید کلروژونیک، خطر ابتلا به سرطان کبد را تا ۴۹درصد و مصرف نامنظم قهوه می تواند خطر ابتلا به سرطان کبد را تا ۲۹ درصد کاهش دهد.

*. محققان هلندی به این نتیجه رسیدند که نوشیدن یک فنجان قهوه طی روز خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد زیرا ترکیبات موجود در قهوه از جمله منیزیم و پتاسیم به سوخت و ساز قند در بدن کمک می کند.

خواص دارچین :

*. برای پیشگیری از فاسدشدن گوشت به عنوان نگهدارنده استفاده می شود. پاشیدن مخلوطی از روغن دارچین، میخک، اکالیپتوس، لیمو و رزماری ۹۹درصد باکتری های موجود در فضا را از بین می برد. افزودن آن به چای، گرفتگی سینه و مجرای تنفسی را التیام می بخشد. افزودن آن به چای و سوپ حالت تهوع را کاهش می دهد. در برخی بیماران مبتلا به آسم و دارای خلط غلیظ در سینه مفید می باشد. بیماری آلزایمر. برطبق تحقیقات جدید، مواد موجود در دارچین می تواند از ابتلا به بیماری آلزایمر پیشگیری کرده و یا سرعت پیشرفت این بیماری را کم نماید.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام