دستور تهیه قهوه فرانسوی با کاکائو - آکابانو

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن قهوه فرانسوی با کاکائو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='قهوه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/drink/10693.html'>قهوه</a> فرانسوی <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا کاکائو,مواد لازم 

<a style='color:#000' title='قهوه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/drink/10693.html'>قهوه</a> فرانسوی <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا کاکائو,طرز تهیه 

<a style='color:#000' title='قهوه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/drink/10693.html'>قهوه</a> فرانسوی <a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>ا کاکائو

آموزش قهوه فرانسوی با کاکائو

مواد لازم قهوه فرانسوی با کاکائو :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

قهوه فرانسوی

2 قاشق مرباخوری

100 گرم / 2 کالری

شیر خشک

3 قاشق مرباخوری

100 گرم / 490 کالری

پودرکاکائو

یک قاشق مرباخوری

نامشخص

شکر

3 قاشق مرباخوری (به دلخواه)

100 گرم / 400 کالری

آب جوش

یک لیوان

100 گرم / 0 کالری

وانیل

به میزان لازم

100 گرم / 330 کالری

دارچین

به میزان لازم

100 گرم / 261 کالری

طرز تهیه قهوه فرانسوی با کاکائو :

*. به نقل از آکاایران : ابتدا شکر، کاکائو، وانیل، دارچین، شیر و قهوه را با آب جوش مخلوط می کنیم و خوب هم می زنیم. مواد به دست آمده را در قهوه جوش ریخته و روی اجاق گاز می گذاریم و هم می زنیم.

*. تا این که قهوه جوش بیاید. سپس قهوه را از روی آتش برداشته و در لیوان می ریزیم. روی قهوه را می توانیم با کمی شکلات تخته ای تزئین کنیم. به دلیل خاصیت نشاط بخشی قهوه، ضد افسردگی است.

*. نوشیدن یک فنجان قهوه در بسیاری از مواقع سردرد را برطرف می کند. قهوه به دلیل داشتن ماده ای به نام تانن از پوسیدگی دندان جلوگیری می کند. تحقیقات ۹ ساله دانشمندان ژاپنی نشان می دهد.

*. مصرف منظم قهوه به دلیل داشتن اسید کلروژونیک، خطر ابتلا به سرطان کبد را تا ۴۹درصد و مصرف نامنظم قهوه می تواند خطر ابتلا به سرطان کبد را تا ۲۹ درصد کاهش دهد.

*. محققان هلندی به این نتیجه رسیدند که نوشیدن یک فنجان قهوه طی روز خطر ابتلا به دیابت را کاهش می دهد زیرا ترکیبات موجود در قهوه از جمله منیزیم و پتاسیم به سوخت و ساز قند در بدن کمک می کند.

خواص دارچین :

*. برای پیشگیری از فاسدشدن گوشت به عنوان نگهدارنده استفاده می شود. پاشیدن مخلوطی از روغن دارچین، میخک، اکالیپتوس، لیمو و رزماری ۹۹درصد باکتری های موجود در فضا را از بین می برد. افزودن آن به چای، گرفتگی سینه و مجرای تنفسی را التیام می بخشد. افزودن آن به چای و سوپ حالت تهوع را کاهش می دهد. در برخی بیماران مبتلا به آسم و دارای خلط غلیظ در سینه مفید می باشد. بیماری آلزایمر. برطبق تحقیقات جدید، مواد موجود در دارچین می تواند از ابتلا به بیماری آلزایمر پیشگیری کرده و یا سرعت پیشرفت این بیماری را کم نماید.

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط