شربت زنجبیل برای لاته - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن شربت زنجبیل برای لاته را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

طرز تهیه شربت زنجبیل برای لاته,درست کردن شربت زنجبیل,مواد لازم برای شربت زنجبیل

آماده سازی: 5 دقیقه

مدت انتظار: 15 دقیقه

مجموعاً: 20 دقیقه

مواد لازم شربت زنجبیل برای لاته :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

شکر

1/3 فنجان

100 گرم / 400 کالری

آب

1/3 فنجان

100 گرم / 0 کالری

وانیل

نصف قاشق چایخوری

100 گرم / 330 کالری

شیره قند

نصف قاشق چایخوری

نامشخص

زنجبیل آسیاب شده

1 و نیم قاشق چایخوری

100 گرم / 258 کالری

دارچین

1/4 قاشق چایخوری

100 گرم / 261 کالری

میخک آسیاب شده

کمی

نامشخص

جوز آسیاب شده

کمی

100 گرم / 73 کالری

نمک

کمی

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه شربت زنجبیل برای لاته :

*. آکابانو : در یک قابلمه ی کوچک آب و شکر را بریزید و روی شعله ی متوسط قرار دهید. هم بزنید تا شکر حل شود و شربت شفافی درست شود.وانیل، شیره قند و ادویه ها را بریزید و هم بزنید. شعله را کم کنید بگذارید.

*. 3 دقیقه آهسته بجوشد تا کمی غلیظ شود. شربت به رنگ زنجبیلی پررنگ در می آید. روی آن را بپوشانید و تا وقتی می خواهید استفاده کنید در یخچال نگهداری کنید.

3. برای درست کردن لاته :

*. 60 گرم قهوه ی داغ یا 1 شات اسپرسوی داغ را با 180 گرم شیر کم چربی داغ شده مخلوط کنید. 1 تا 2 قاشق شربت زنجبیل اضافه کنید و هم بزنید. بچشید و اندازه ها را تنظیم کنید. روی آن را طبق سلیقه با خامه ی تازه زده شده، دارچین، جوز یا تکه های ریز زنجبیل بلوری شده تزئین کنید.

خواص زنجبیل :

زنجبیل می تواند باعث کاهش قند خون شود

*. نتایج یک پژوهش جدید نشان می دهد که پودر زنجبیل در افرادی که از دیابت نوع 2 رنج می برند باعث کاهش قند خون می شود. اگر شما نیز از این بیماری رنج می برید و نگران میزان قند خونتان هستید با پزشک معالجه ی خود در خصوص مصرف زنجبیل مشورت کنید. اگر پزشکتان تشخیص بدهد که مصرف این ادویه با داروهایتان تداخل ایجاد نکند می توانید از آن برای کنترل هر چه بیشتر قند خونتان استفاده کنید. توجه داشته باشید که در برخی موارد مصرف زنجبیل می تواند تأثیر خطرناکی روی میزان انسولین بدنتان داشته باشد.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام