روش تهیه ی رولت ژله رنگین کمان - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن رولت ژله رنگین کمان را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

رولت ژله رنگین کمان,مواد لازم 

رولت ژله رنگین کمان,طرز تهیه 

رولت ژله رنگین کمان

درست کردن رولت ژله رنگین کمان

مواد لازم رولت ژله رنگین کمان :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

کرم وانیلی

به مقدار لازم

100 گرم / 109 کالری

ژله در چند رنگ

از هر کدام 1 بسته

100 گرم / 60 کالری

طرز تهیه رولت ژله رنگین کمان :

*. کرم وانیلی را طبق دستور آن که در ادامه آمده است، درست کرده و در قالب رولتی شکل ریخته و در یخچال گذاشته تا کاملاً بسته شود.ژله رنگی را در یک و یک چهارم آب جوش حل کرده و در یخچال بگذارید تا کمی غلیظ شود و از حالت رقیق بودن در آید.

*. کرم وانیلی را از روی خط قالب و یا با فاصله 2 سانتی برش زده و یکی در میان آن ها را خارج کنید.ژله های رنگی نسبتاً غلیظ شده را همزمان داخل جای خالی ریخته و دوباره در یخچال قرار داده تا کاملاً بسته شود.

*. لبه های ژله را با چاقو جدا کنید و کف قالب را یک لحظه در آب جوش گذاشته و سپس در ظرف مورد نظر برگردانده، به دلخواه تزیین کرده و تا زمان سرو در یخچال نگهداری کنید.

نکات :

*. دستور کرم وانیلی که در ادامه آمده است برای قالب یا ظرفی با گنجایش 1 لیتر مناسب است.

*. قبل از درست کردن ژله یا کرم باید گنجایش قالب خود را اندازه گیری کنید.

*. می توانید ژله آلوئه ورایی را که با شیر درست کرده اید جایگزین کرم وانیلی کنید.

کرم وانیلی :

*. کرم وانیلی یک مدل کرم خوشمزه و خوش بو است که می توانید به تنهایی و یا همراه ژله و دسرهای دیگر مورد استفاده قرار دهید. در ادامه مطلب با مواد لازم و طرز تهیه کرم وانیلی آشنا می شوید.

مواد لازم کرم وانیلی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

خامه

2/1 پیمانه

100 گرم / 350 کالری

شیر

3 و 2/1 پیمانه

100 گرم / 110 کالری

شکر

1 پیمانه سرخالی

100 گرم / 400 کالری

پودر ژلاتین

3 قاشق غذاخوری

100 گرم / 338 کالری

وانیل

2/1 قاشق چای خوری

100 گرم / 330 کالری

طرز تهیه کرم وانیلی :

*. به نقل از آکابانو : شیر و شکر را با یکدیگر مخلوط و روی حرارت گذاشته تا شکر در شیر حل شود سپس از روی حرارت برداشته و بعد از چند دقیقه خامه و وانیل را اضافه کنید.

*. پودر ژلاتین را در 3 قاشق غذاخوری آب ریخته و روی بخار آب قرار داده تا کاملاً حل شود سپس به مخلوط بالا اضافه کنید، کرم را در قالب مورد نظر ریخته و برای چند ساعت در یخچال قرار دهید تا بسته شود.

خواص ژله :

*. ژله حاوی آمینواسیدهای طبیعی است که برای پوست و سایر بافت های بدن مفید است و کالری آن بسیار کم و به دلیل داشتن ویتامین B برای افرادی که از افسردگی رنج می برند، مفید است.مصرف ژله برای سلامت مو و جلوگیری از نازک شدن مو بسیار مفید است؛ همچنین به کاهش کلسترول خون نیز کمک می کند.

*. در صورتی که مصرف ژله تنها در مهمانی ها، موردی و هفته ای یکی - دو بار باشد، مشکلی ندارند. اما اگر مصرف این ماده غذایی عادت شود، جای بخشی از وعده های غذا را خواهد گرفت و منجر به کم اشتهایی خواهد شد.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام