دوغ گاز دار خانگی - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن دوغ گاز دار خانگی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

دوغ گاز دار خانگی خوشمزه,

دوغ گاز دار خانگی,مواد لازم 

دوغ گاز دار خانگی

درست کردن دوغ گاز دار خانگی

مواد لازم دوغ گاز دار خانگی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ماست

به مقدار لازم

100 گرم / 55 کالری

آب

به مقدار لازم

100 گرم / 0 کالری

چند حبه قند

به مقدار لازم

100 گرم / 400 کالری

طرز تهیه دوغ گاز دار خانگی :

*. به نقل از آکابانو : برای این کار از ماست ترش استفاده می کنیم. اگر ترش نیست ماست را در ظرف سر بسته و به مدت 2 روز در بیرون یخچال نگهداری می کنیم وقتی ترشید ، ماست را آنقدر هم می زنیم تا کاملا براق شود آنگاه دو برابر ماست ، آب به آن اضافه می کنیم.

*. به میزان دلخواه نمک هم اضافه می کنیم .حال برای گازدار شدن دوغ کافیست دو حبه قند به آن اضافه کنیم ، سپس دوغ را به مدت یک ربع ساعت در ظرف سربسته ای کاملاً سربسته و محکم خوب هم میزنیم و بعد ظرف حاوی دوغ را در هوای آزاد به مدت یک هفته نگهداری می کنیم.

*. در آخر پس از آماده شدن ، می توانید به آن پودر موسیر اضافه کنید و یا از عرقیاتی مثل عرق نعناع یا شاهسپرن برای خوش طعم شدن آن استفاده کنید . به یاد داشته باشید هرگز بیش از حد از قند برای گازدار کردن دوغ استفاده نکنید.

خواص ماست :

*. ماست به روده ها کمک می کند تا به حال عادی خود برگردند؛ باکتریهای مضر را از روده ها خارج می کند و در نتیجه هضم و جذب غذا آسان می شود.کلسیم موجود در ماست برای سالخوردگان بی اندازه مفید است و این اشخاص که همیشه از عفونتهای روده ای خود می نالند اگر بطور مرتب ماست بخورند گاز و عفونت روده آنها به کلی برطرف خواهد شد.ماست بهترین دارو برای معده است، زیرا علاوه بر اثرات درمانی که در یبوستهای مزمن و اسهال دارد باکتری های مفیدی در معده تولید می کند که برای سلامت بسیار مفید است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط