اسموتی زردآلو و گردو - آکابانو
در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن اسموتی زردآلو و گردو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.
دستور تهیه 

اسموتی <a style='color:#000' title='زردآلو' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401292041.html'>زردآلو</a> و <a style='color:#000' title='گردو' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5819.html'>گردو</a>,تهیه 

اسموتی <a style='color:#000' title='زردآلو' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401292041.html'>زردآلو</a> و <a style='color:#000' title='گردو' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5819.html'>گردو</a>,روش تهیه 

اسموتی <a style='color:#000' title='زردآلو' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401292041.html'>زردآلو</a> و <a style='color:#000' title='گردو' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/5819.html'>گردو</a>

مواد لازم اسموتی زردآلو و گردو :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

زردآلوی رسیده

3 عدد( هسته آن گرفته شود)

100 گرم / 50 کالری

مغز گردو

30 گرم یا یک چهارم لیوان

100 گرم / 625 کالری

ماست ساده

2/3 لیوان

100 گرم / 56 کالری

آب یخ

نصف لیوان

100 گرم / 0 کالری

طرز تهیه اسموتی زردآلو و گردو :

*. به نقل از آکابانو : هسته زردآلوها را جدا کرده، سپس زردآلوی رسیده، مغزگردو، آب یخ و ماست را در مخلوط کن می ریزیم و کاملاً با هم مخلوط می کنیم.

*. می توان کمی عسل برای شیرین کردن نوشیدنی به آن افزود.اگر از ماست کمی ترش و میوه کمی رسیده استفاده شود، بهتر است. گنجایش هر لیوان نوشیدنی 250 میلی لیتر است.

نکات تغذیه ای :

*. این نوشیدنی دارای ویتامینC، فیبر و بتاکاروتن است. بتاکاروتن موجود در زردآلو علاوه بر این که یک آنتی اکسیدان است، پیش ساز ویتامینA نیز می باشد.مغز گردو منبع خوبی از پروتئین، فیبر، اسیدهای چرب امگا-3 و آنتی اکسیدان ها می باشد. همچنین تأمین کننده ویتامینB است که قسمتی از کار آن، آزاد کردن انرژی از غذاست و نیز در سلامت سیستم عصبی نقش دارد. بنابراین بعد از گذراندن یک روز شلوغ و خسته کننده، خوردن این نوشیدنی بسیار مفید است.

خواص زردآلو :

*. زردآلو به علت دارا بودن ویتامین B برای درمان بیماری های عصبی، روحی و روانی، خستگی، بی خوابی و فراموشی مفید است. زردآلوی رسیده به علت دارا بودن ویتامین های گروه B برای درمان بیماری های عصبی و روحی ، بی خوابی، خستگی شدید، گیجی، فراموشی و … مفید است. این میوه عطش را از بین می برد و دفع کننده صفرا، اسید معده و پاک کننده خون و همچنین تنظیم کننده فشار خون است.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام