کاپوچینو - طرز تهیه کاپوچینو ایتالیایی به سبک کافی شاپ - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن کاپوچینو ایتالیایی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

دستور تهیه 

کاپوچینو ایتالیایی,تهیه 

کاپوچینو ایتالیایی,روش تهیه 

کاپوچینو ایتالیایی

طرز تهیه کاپوچینو ایتالیایی

مواد لازم کاپوچینو ایتالیایی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

قهوه اسپرسو یا قهوه اماده

1 لیوان

100 گرم / 2 کالری

شیر سرد

1 لیوان

100 گرم / 95 کالری

پودر کاکائو یا دارچین

برای تزئین

نامشخص

طرز تهیه کاپوچینو ایتالیایی :

*. به نقل از آکابانو : قهوه را اماده کنید ( اسپرسو با دستگاه اماده میشود و قهوه معمولی از ترکیب 1 لیوان اب سرد و 2 قاشق چایخوری قهوه اسیاب شده بدست میاید ، در صورت تمایل 1 قاشق چایخوری شکر نیز میتوانید اضافه کنید).

*. همزمان با اماده سازی قهوه شیر را نیز داغ کنید ، نصف شیر را با همزن بزنید تا کف کند ، قهوه اماده را درون فنجان بریزید و نصف شیر داغ را به ان اضافه کنید ، کف شیر را نیز با قاشق روی قهوه قرار دهید و با پودر کاکائو یا دارچین روی کف را تزئین کنید.

*. کاپوچینو نوشیدنی مخصوص ایتالیایی ها میباشد ، کاپوچینو جزو پر طرفدارترین نوع قهوه در جهان است و اغلب در فنجان های پهن و بزرگ سرو میشود ، کاپوچینوی اصل از مخلوط قهوه اسپرسو ، کف یا خامه شیر و پودر کاکائو یا دارچین تشکیل میشود اما میتوان از قهوه معمولی نیز بعنوان جایگزین اسپرسو استفاده کرد.

خواص دارچین :

*. بهترین دارو برای دردهای عضلانی است . به عنوان تب بر استفاده می شود. دارچین خاصیت عجیب دیگری دارد که آن هم قوی کردن مصونیت بدن در مقابل امراض است. اگر حس می کنید ضعیف شده اید و ممکن است مریض شوید، چای دارچین را فراموش نکنید. حتی اگر سرما خورده اید یا ضعف شدید دارید چای دارچین بهترین دارو است. اثر آرام کننده و شاد کننده دارد و از بسیاری از داروهای آرام بخش بهتر است. در حقیقت می توان گفت دارچین، والیوم گیاهی است، زیرا در دارچین ماده ای به نام Cinnamodehyde وجود دارد که روی حیوانات و انسان اثر آرام بخش دارد.

منبع : ایران کوک

گردآوری : آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام