قهوه اسپرسو - قهوه اسپرسو و خامه قهوه - espresso cafe - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن قهوه اسپرسو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

روش تهیه 

<a style='color:#000' title='قهوه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/drink/10693.html'>قهوه</a> اسپرسو,<a style='color:#000' title='قهوه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/drink/10693.html'>قهوه</a> اسپرسو خوشمزه,

<a style='color:#000' title='قهوه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/drink/10693.html'>قهوه</a> اسپرسو

روش تهیه قهوه اسپرسو

*. آکابانو : بنا به گزارش آکابانو : قهوه اسپرسو : اسپرسو نوعی قهوه غلیظ است که در اوایل قرن بیستم در میلان ایتالیا ابداع شد ، اسپرسو به وسیله ماشین قهوه ساز و با عبور دادن آب جوش با فشار از میان قهوهٔ آسیاب شده ( به صورت دانه های ریزتر از قهوهٔ معمولی ) تهیه می شود.

*. اسپرسو یک واژه ایتالیایى است به معناى سریع و لایه اى از کف روى این قهوه وجود دارد که به این کف خامه قهوه میگویند ، در اسپرسو ساز آب از داخل محفظه مخصوص با فشار به جوش آور وارد مى شود سپس با دماى بالا از جوش آور خارج مى شود و از نگهدارنده که حاوى قهوه آسیاب شده است عبور مى کند و در انتها قهوه در محفظه مخصوص جمع مى شود و یا به طور مستقیم در فنجان مى ریزد.

*. طرز تهیه : مخزن مخصوص دستگاه اسپرسو را با قهوه اسپرسو پرکنید ، مخزن را در جای مخصوص قرار دهید سپس کلید را روشن کنید ، به اندازه ای که میخواهید در فنجانی کوچک و بدون شیر سرو کنید ، قهوه اسپرسو را حتماً باید با خامه قهوه ای کاراملى رنگی که نشانه اصالت اسپرسو است میل کنید.

خواص قهوه :

*. گرد قهوه برای سوختگی ها مفید است.

*. قهوه ضد افسردگی است.

*. مقاومت ورزشکاران رازیاد می کند.

*. برونش ها را باز می کند برای مبتلا یان به بیماری آسم مفید است.

*. برای برطرف کردن تب یونجه مفید است.

*. از کرم خوردگی دندان جلوگیری می کند.

منبع : ایران کوک

گردآوری : آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام