طرز تهیه نوشیدنی سنتی با عرقیات گیاهی (کاسنی و شاتره) - آکابانو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن نوشیدنی سنتی با عرقیات گیاهی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

نوشیدنی سنتی با عرقیات گیاهی,دستور تهیه 

نوشیدنی سنتی با عرقیات گیاهی,تهیه 

نوشیدنی سنتی با عرقیات گیاهی

روش تهیه نوشیدنی سنتی با عرقیات گیاهی

مواد لازم نوشیدنی سنتی با عرقیات گیاهی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

عرق کاسنی

1/2 لیوان

نامشخص

عرق شاتره

1/2 لیوان

نامشخص

گلاب

3 ق غ

نامشخص

عرق نعناع

3 ق غ

نامشخص

شکر (یا عسل)

مقداری

100 گرم / 288 کالری

زعفران دم کرده

2 ق غ

100 گرم / 310 کالری

طرز تهیه نوشیدنی سنتی با عرقیات گیاهی :

*. به نقل از آکابانو : همه مواد گفته شده را باهم مخلوط کنید.برای شیرین کردن و خوشرنگ شدن این نوشیدنی سنتی از ترکیب زعفران و عسل و یا شکر استفاده کنید.

خواص نوشیدنی :

*. این نوشیدنی ترکیبی؛ فوق العاده آرامبخشی داره و واقعا می تونه یه نوشیدنی مطلوب بعد از یک روز شلوغ و پر استرس باشه؛ از لحاظ پزشکی و طب سنتی عرق کاسنی فواید مختلفی داره از جمله مناسب برای کبد و قلب؛ عرق شاتره هم آرامش بخشِ- اشتها آور و تصفیه کننده خون و کبدِ.

خواص زعفران :

زعفران گیاه ضد افسردگی

*. مصرف زعفران در پیشگیری از بروز افسردگی موثر است. بر اساس تحقیقات امروزی نیز نتیجه گرفته شده است که زعفران دارای خواص ضد افسردگی است و این در حالی است که بر اساس تب سنتی به زعفران خواص فرح بخشی و خنده آوری نیز نسبت داده اند. بر طبق نتایج این تحقیقات استفاده از زعفران در غذا و نوشیدن حداقل یک فنجان چای زعفران برای تمدد اعصاب توصیه می شود. زعفران افزایش دهنده تمرکز حواس است و در پیشگیری از آلزایمر و پارکیسون موثر می باشد زعفران در درمان دردهای عصبی و کم خوابی موثر می باشد.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام