لیموناد چای ترش نعنایی – نوشیدنی ای فوق العاده برای روزهای گرم تابستان

<a style='color:#000' title='لیمو' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/201401293991.html'>لیمو</a>نات هیبیسکاس,<a style='color:#000' title='چای' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/121105124052.html'>چای</a> سرد,<a style='color:#000' title='انواع نوشیدنی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/drink/'>نوشیدنی</a> سرد

لیموناد چای ترش نعنایی – نوشیدنی ای فوق العاده برای روزهای گرم تابستان

مواد لازم برای چای ترش

چای ترش خشک

نصف فنجان

برگ نعنا

1 مشت

آب

4 فنجان

سیروپ نعنا

یک سوم تا سه چهارم فنجان

مواد لازم برای لیموناد

آب لیمو ترش تازه

1 فنجان

آب

4 و نیم فنجان

سیروپ نعنا

سه چهارم تا 1 فنجان

مواد لازم برای سیروپ نعنا

شکر

1 و نیم فنجان

آب

1 و نیم فنجان

برگ نعنا

یک چهارم فنجان

طرز تهیه :

در این مقاله از آکابانو شما را با طرز تهیه لیموناد چای ترش نعنایی – نوشیدنی ای فوق العاده برای روزهای گرم تابستان آشنا میکنیم .

چای ترش و برگهای خرد شده نعنا را در قابلمه ای بزرگ ریخته و 4 فنجان آب اضافه کرده و در قابلمه را گذاشته 24 ساعت در یخچال بگذارید بماند .

چای را از صافی رد کنید و به اندازه ی دلخواه سیروپ نعنا بزنید . با یک سوم فنجان سیروپ شروع کنید و سپس متناسب با ذائقه ی خودتان سیروپ بیشتری اضافه کنید .

برای تهیه لیموناد :

آب لیمو ، آب و سیروپ نعنا را اضافه کرده و در صورت تمایل برای شیرین تر شدن میتوانید سیروپ بیشتری اضافه کنید . لیموناد را در یخچال بگذارید خنک شود .

برای تهیه سیروپ نعنا :

در قابلمه ای متوسط شکر ، آب و برگهای خرد شده نعنا را مخلوط کرده به جوش بیاورید تا شکر حل شود . سپس از روی حرارت برداشته و در قابلمه را 10 – 15 دقیقه بگذارید سپس بچشید اگر طعم نعنای سیروپ به اندازه ی کافی بود صافش کنید وگرنه 10 دقیقه دیگر یا بیشتر بگذارید بماند و مزه بدهد . سیروپ را کناری بگذارید به دمای اتاق برسد سس در یخچال بگذارید خنک شود .

لیوان ها را یخ بریزید و به مقدار مساوی از لیمونان و چای ترش اضافه کنید و روی لیوان ها را با برگهای تازه نعنا و برش های لیمو تزئین کنید .

مترجم : سمانه طبسی

تهیه و ترجمه اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال