دانستنی های چای Tea - آکابانو

آکابانو: دانستنی های چای Tea

,آشپزی,شیرینی،دستورغذا,سفره خونه,[categoriy]

آکابانو: دانستنی های چای Tea

دانستنی های چای Tea
یکی از ساکنین بلاد پارس را پرسیدند : " تو را چه میشود که هرآنگاه چای در استکان اندازی ، محال است شمار آن طاق باشد"؟! . گفتا : "من آنگاه که چای نوشین در استکان ریزم ، سهم دوست جانی را در شمار آرم . زین رو چای را هماره جفت در برابرم بینی .بی روی یار و بی صفای دوست ، چای را بر نعلبکی هیج روی آمدن نباشد "!!

به گزارش آکابانو: گیاه چای دارای ماده ای است به نام اگزالیک اسید، که مسموم کننده بوده و اختلالات متابولیسمی ایجاد می کند. این ماده در کلیه رسوب کرده و سنگ های کلیوی اگزالیک را موجب می شود.

,آشپزی,شیرینی،دستورغذا,سفره خونه,[categoriy]

تاریخچه چای

بوته چای برای نخستین بار در چین و در حدود پنج هزار سال پیش شناخته شد که به تدریج خواص درمانی آن کشف شد. علاوه بر آن از چای برای مصارف رنگ آمیزی نیز استفاده می شده است.

هلندی ها در سده هفدهم چای را از چین به اروپا بردند. در اروپا چای در مغازه های عطاری عرضه می شد. نیکولاس تولپ پزشک هلندی در کتاب خود تحت عنوان مشاهدات پزشکی در سال ۱۶۴۱ اعلام کرد: با نوشیدن چای از همه بیماری ها در امان هستید و عمرتان طولانی می شود. در قرن ۱۸ زمانی که «آن» ملکه انگلیسی چای را بجای آبجو انگلیسی به عنوان نوشیدنی صبحانه خود انتخاب کرد، مُد بر مباحث پزشکی غلبه کرد.

نوشیدن چای برای مدتی در مستعمرات انگلیس در آمریکا تحریم شد. زمانی که بریتانیایی ها بر خریداران چای حتی برای اهداف درمانی، مالیات تحمیل کردند، مستعمره نشینان در برخی جوامع به اعتراض برخاستند، بعدها همین معترضان تندخو مخفیانه سوار کشتیهای بریتانیایی شدند و ۳۴۲ صندوق چای را به «لنگرگاه بوستون» بردند و با بهای ارزان تری فروختند.

لايک انتشار در تلگرام