دمنوش به لیمو و زیرفون - آکابانو

آکابانو: دمنوش به لیمو و زیرفون

زمان پختن
۳۰ دقیقه
ملیت
غذای ایرانی
مناسب برای
۲ نفر
۱ قاشق مرباخوری
به لیمو
۱ قاشق غذاخوری
زیرفون
۲ لیوان
آب
,<a style='color:#000' title='دمنوش' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/201401305010.html'>دمنوش</a>, <a style='color:#000' title='دمنوش' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/201401305010.html'>دمنوش</a> به <a style='color:#000' title='لیمو' href='http://www.akairan.com/health/tebsonati-giahandarooye/201401293991.html'>لیمو</a> و زیرفون,[categoriy]

آکابانو: دمنوش به لیمو و زیرفون

دمنوش به لیمو و زیرفون از مجموعه دستور غذایی های  است که بخش آشپزی سایت آشپزباشی، طرز تهیه آن را برای شما آماده کرده است.

سلامتی دمنوش به لیمو و زیرفون :

به گزارش آکابانو: هر دوی این گیاهان طبیعتی گرم دارند و دارای خواص خواب آور و آرام بخش هستند. این دمنوش ضدمیگرن، ضدتپش قلب، ضدسردرد، ضدآسم، ضداسهال، پایین آورنده فشارخون، تقویت کننده معده، شست و شو دهنده ی کلیه و تقویت کننده حافظه است. مصرف این دمنوش به علت دارا بودن زیرفون، برای خانم های باردار ممنوع است.

  1. تمام مواد را در یک قوری چینی بریزید. روی حرارت پایین قرار دهید تا بجوشد. سپس بگذارید تا برای 30 دقیقه روی حرارت غیر مستقیم دم بکشد.
  2. در صورت تمایل می توانید از آب جوش استفاده کنید و آن را همانند چای سیاه دم کنید.
  3. آن را با مواد شیرین طبیعی مانند خرما، توت خشک و یا عسل میل کنید. همچنین می توانید در هنگام نوشیدن چند قطره آب لیموی تازه در آن بچکانید.

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام