طرز تهیه چای نعناع مراکشی - آکابانو

آکاایران: طرز تهیه چای نعناع مراکشی

نعنا یا نعناع گیاهی است از تیره دو لپه ای های پیوسته گلبرگ که سردسته تیره نعناعیان می باشد و جز سبزی های خوراکی است. از محل گره های ساقه، ریشه هایی خارج می شوند که ساقه جدید را درست می کنند.

مواد لازم

به گزارش آکاایران: چای سبز= 2 قاشق مربا خوری

نعنا تازه= یک مشت

شکر= 1 فنجان

آب جوش = 5 فنجان

طرز تهیه

چای را در قوری ریخته و به آن شکر و آب جوش اضافه کنید و روی آن برگ ها ی تازه ی نعنا بریزید و بگذارید که دم بکشد.چای نعنا یک نوشیدنی مراکشی است ،مراکشی ها همه جا و به هر مناسبتی چای نعنا می نوشند.

یادتان باشد اگر زمانی یک مراکشی چای نعنا به شما تعارف کرد، تعارفش را رد نکنید، چون در غیر این صورت بی ادبی به حساب می آید. در فرهنگ مراکشی ها وقتی چای نعنا به کسی تعارف می کنند، در حقیقت دارند به او خوش آمد می گویند و می خواهند صمیمیتشان را نشان دهند.

ارزش غذایی

* تقویت کننده معده و بدن است.

* ضد تشنج و ضد سرفه است.

* نعناع مسکن، آرام بخش و قاعده آور است.

,<a style='color:#000' title='چای نعنا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/drink/120730073758.html'>چای نعنا</a>ع,طرز تهیه <a style='color:#000' title='چای نعناع مراکشی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/drink/110814120816.html'>چای نعناع مراکشی</a>,طرز تهیه <a style='color:#000' title='چای نعنا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/drink/120730073758.html'>چای نعنا</a>ع,[categoriy]

آکاایران: طرز تهیه چای نعناع مراکشی

منبع :

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط