گالت با قارچ


 گالت با <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> ,طرز تهیه گالت با <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> ,روش تهیه گالت با <a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a> ,[categoriy]

مواد لازم برای آشپزی آکا




قارچ 400 گرم
تخم مرغ 2 عدد
پیاز کوچک یک عدد
سیر یک حبه
لیمو ترش یک عدد
آرد 3 قاشق سوپخوری
کره 100 گرم
نمک و فلفل به اندازی کافی
روغن برای سرخ کرده به اندازی کافی
خامه 50 گرم
ریحان خرد شده 2 قاشق سوپخوری

روش تهیه


را با آب سرد بشویید و خشک کنید و برای جلوگیری از سیاه شدن به آن آب لیمو ترش بزنید و سپس خرد کنید . سیر را پوست بکنید و جوانه وسط سیر را دور بریزید . پیاز را پوست بکنید و خرد کنید و کره را در تابه ای بریزید و سیر و پیاز خرد شده را به مدت دو دقیقه با کره درون تابه روی آتش ملایم سرخ کنید ؛ سپس قارچ را اضافه و شعله را زیاد کنید و هم بزنید تا آب قارچ تمام شود . سپس از روی آتش بردارید و بگذارید سرد شود . تخم مرغها را در ظرفی هم بزنید و خامه را در حال زدن کم کم اضافه کنید و همچنان بزنید تا خامه تمام شود . آرد را روی تخم مرغ و خامه الک کنید و خوب هم بزنید ؛ نمک و فلفل و ریحان خرد شده را اضافه کنید و مخلوط قارچ و سیر و پیاز را به آن بیفزایید .روغن را در تابه ای بریزی ( ارتفاع روغن در ظرف دو سانتیمتر باشد) وقتی داغ شد یک قاشق سوپخوری از مایه در تابه بریزی و کمی پهن کنید و بگذارید یک طرف آن سرخ شود ؛ سپس طرف دیگر را سرخ کنید . زمان سرخ شدن هر دو طرف حدود 6 تا 8 دقیقه است ( اگر اندازه تابه بزرگ باشد می توانید چند گالت را با هم سرخ کنید) . گالت ها را روی حوله کاغذی بگذارید تا روغن آن گرفته شود .سپس در دیس بچینید و داغ سر میز ببرید.


مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا


– فیله گوساله 700 گرم

قارچ 300 گرم

خیار ترشی 100 گرم

– پیاز متوسط 2 یا 3 عدد

– خامه ترش 75 گرم

– خامه 100 گرم

– کره 50 گرم

– رب گوجه مقداری

– نمک و فلفل به مقدار لازم

– روغن مایع به مقدار لازم


روش تهیه :
پیاز ها را به شکل مکعب های ریز خرد کنید .خیار ترشی را به شکل برونواز خرد کنید .قارچها را تمیز کنید و به ورق های نازک ببرید .گوشت را به شکل نوار های باریک ببرید .نیمی از پیاز ها را با کره تفت دهید بدون آنکه تیره شوند .قارچها را اضافه کنید و تفت دهید .حرارت را کم کنید و خامه ترش و خامه شیر ین را اضافه کنید و بعد نمک و فلفل چاشنی کنید .در یک ماهی تابه دیگر روغن را داغ کنید و گوشت ها را در آن با حرارت زیاد سرخ کنید .پس از دو دقیقه نیمه دیگر پیازها را اضا فه کنید و بگذارید که خوراک حدود 2 دقیقه استراحت کند .بهترین همراه برای بیف استروگانف سیب زمینی سرخ کرده است .سیب زمینی ها را بشوئید و با پوست بشوئید و با آب نمک بپزید .دقت کنید که کمی سفت باشد .روز بعد آنرا پوست کنده و بصورت برشهای باریک با کره و روغن سرخ کنید .در خاتمه رزماری یا جعفری تازه به آن اضافه کنید .

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام