مرغ سوخاری - آکابانو

 <a style='color:#000' title='مرغ سوخاری' href='http://www.akairan.com/ashpazi/chiken1/12923.html'>مرغ سوخاری</a> ,طرز تهیه <a style='color:#000' title='مرغ سوخاری' href='http://www.akairan.com/ashpazi/chiken1/12923.html'>مرغ سوخاری</a> ,روش تهیه <a style='color:#000' title='مرغ سوخاری' href='http://www.akairan.com/ashpazi/chiken1/12923.html'>مرغ سوخاری</a> ,[categoriy]

مرغ سوخاری

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای چهار نفر

مرغ ---------------------------- 5-6 تکه ( سینه و ران مرغ به تعداد نفرات + 1-2 تکه بیشتر )

تخم مرغ ---------------------- 2 عدد کامل

آرد سفید --------------------- 2 پیمانه

آرد سوخاری ------------------ 3 پیمانه

ادویه * ------------------------ به مقدار لازم

روغن سرخ کردنی ------------ بسته به سایز ظرف مخصوص سرخ کردن

پودر سیر و اورگانو ------------ به دلخواهروش تهیه :تکه های مرغ را قبل از سرخ کردن با یک عدد پیاز و آب و نمک آب پز کنید ، نه در حدی که مرغ ها کاملا نرم شوند ، فقط اندازه ای که کمی از حالت خام بودن در بیایند . ( حدود 20 دقیقه کافیست )تخم مرغ هارا در ظرف گودی شکسته و با چنگال هم بزنید تا خوب با هم مخلوط و یکدست شوند .

آرد سفید را بهتر است الک کنید و در یک دیس تخت لبه دار بریزید .

آرد سوخاری و ادویه * را هم خوب با هم مخلوط کنید و مثل آرد سفید در یک دیس تخت لبه دار بریزید .* ادویه این غذا بستگی به ذائقه شما دارد. معمولا این غذا به دو صورت اسپایسی (تند) و معمولی تهیه میشود .

روش اسپایسی به این صورت است که مقدار زیادی فلفل قرمز ( برای این مقدار مرغ 2 قاشق غذا خوری سر پر فلفل قرمز لازم است ) و نمک را به آرد سوخاری اضافه میکنند .

مزه این غذا به محتویات درون آرد سوخاری آن بستگی دارد .

در روش معمولی هم فقط نمک و کمی فلفل سیاه به آرد سوخاری اضافه میشود .تکه های مرغ را بعد از نیم پز شدن و بعد از اینکه کاملا سرد شدند ، ابتدا در آرد سفید بغلتانید ، بعد به تخم مرغ آغشته کنید و بعد در آرد سوخاری خوب بغلتانید تا تمام سطح مرغ با آرد سوخاری پوشانده شود .در ظرف نسوزی - که کمی گود باشد بهتر است – تا دو سوم روغن مخصوص سرخ کردن بریزید و روی حرارت قرار دهید تا کاملا داغ شود . توجه کنید هرچه روغن بیشتر و داغ تر باشد مقدار جذب روغن کمتر میشود .

میتوانید مرغها را در دستگاه سرخ کن ( روی درجه مناسب سرخ کردن مرغ ) نیز سرخ کنید ولی به درد سر شستن سرخ کن نمیارزد !

تکه های مرغ را درون روغن داغ شده با حرارت زیاد سرخ کنید . اگر حرارت کم باشد رنگ مرغ ها تیره میشود . در ظرف را هم باز بگذارید تا تخم مرغ به کار رفته در مواد ، اصطلاحا کف نکند .حدودا 6-10 دقیقه زمان لازم است تا مرغ ها با شرایط فوق کاملا سرخ ( سوخاری ) شوند .

بعد از سرخ شدن مرغ ها یک حوله کاغذی تمیز را در بشقابی قرار دهید و تکه های مرغ را روی آن بچینید تا روغن اضافه آن گرفته شود . هنگام سرو کمی پودر سیر و اورگانو ( در صورت تمایل ) روی آنها بپاشید .

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام