غذاهای روسی

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن غذا های روسی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

غذاهای روسی,غذاهای روسیه,غذای روسی

طرز تهیه غذاهای روسی

مواد لازم غذای روسی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

روغن زیتون

یک قاشق غذاخوری

100 گرم / 900 کالری

پیازچه خلال شده

یک دسته

100 گرم / 34 کالری

سیر خرد شده

یک حبه

100 گرم / 120 کالری

گوجه فرنگی پوست گرفته و خرد شده

4عدد

100 گرم / 15 کالری

آرد سبوس دار

3 قاشق غذاخوری

نامشخص

شیر

4 قاشق غذاخوری

100 گرم / 110 کالری

خامه زده شده

دو سوم لیوان

100 گرم / 250 کالری

تخم مرغ

4 عدد

100 گرم / 147 کالری

جعفری خرد شده

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 25 کالری

کره نرم شده

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 104 کالری

نمک و فلفل سیاه

به میزان کافی

100 گرم / 0 کالری

روش تهیه غذای روسی :

*. آکابانو : فر را روی 180 درجه سانتی گراد یا 350درجه فارنهایت بگذارید. روغن را درماهی تابه ای گرم کنید و پیازچه ها را در آن به مدت سه دقیقه تفت دهید. سیر را اضافه کنید وچند دقیقه حرارت دهید تا زمانی که سیر وپیازچه ها نرم شوند.در این هنگام سیر و پیازچه ها را در کف یک ظرف سرامیکی یا پیرکس که آن را چرب کرده اید.

*. خوب پخش کنید و گوجه فرنگی ها را هم به صورت لایه ای روی آن بپاشید. آرد و شیر را درکاسه ای دیگر آنقدر بزنید تا یکدست شود و خامه را کم کم به آن اضافه کنید، سپس با تخم مرغ هامخلوط کنید. مایع را به مخلوط کره و جعفری اضافه کنید و با نمک و فلفل خوب هم بزنید.

*. در مرحله بعد مخلوط تخم مرغ را روی سبزیجات بریزید و مدت 40-45 دقیقه در فربگذارید، یعنی آنقدر که وقتی چاقو را در داخل آن فشار می دهید آب نداشته باشد. بعد از این که خنک شد، آن را ببرید و در ظرف بچینید.امیدواریم با تهیه این غذاها روسی خوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

خواص پیازچه :

*. پیازچه غنی از کروم است. کروم نوعی ماده معدنی ضروری است که بدن از آن برای تنظیم گلوکز، سوخت و سازبدن و ذخیره سازی ماکرونوترینت ها استفاده می نماید. در واقع کروم جزئی از فاکتور تحمل گلوکز است.همچنین کروم باعث کاهش کلسترول تام همراه با افزایش کلسترول خوب(HDL) و کاهش تری گلیسیرید می شود.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط