سالمون لقمه‌ای - آکابانو


,سالمون لقمه‌ای سالمون لقمه‌ای,ماهی,<a style='color:#000' title='ماهی سالمون' href='http://www.akairan.com/ashpazi/fish-sea/201362511010.html'>ماهی سالمون</a>,غذاهای اروپایی


برترین ها:

مواد لازم برای سالمون لقمه ای :
  • فیله سالمون: 800 گرم (بدون استخوان)
  • ریحان تازه: یک دسته کوچک
  • گوجه‌فرنگی رسیده: 2عدد
  • پنیر موزارلا: 150 گرم
  • آرد سفید برای الک کردن: به مقدار لازم
  • تخم‌مرغ: یک عدد
  • خمیرنان: یک تا 2 شانه
  • خاویار: یک قوطی
  • ادویه: نمک، فلفل سیاه و روغن زیتون
برای شروع

فر را در دمای 200 درجه سانتی‌گراد یا 400 درجه فارنهایت و روی درجه 6 قرار دهید. یک سینی بزرگ و تخت را برای گذاشتن داخل فر انتخاب کرده و آرد سفید را روی آن بپاشید. روی یک تخته چوبی، خمیر نان را گذاشته و با وردنه آن را صاف کنید تا به اندازه سینی پهن شود. با یک فرچه تمیز زرده تخم‌مرغ را روی خمیر بمالید و بعد آن را درون سینی بخوابانید. ماهی سالمون را شسته و نمک بزنید و بگذارید تا آب آن برود. پشت و روی ماهی را با روغن زیتون آغشته کنید و نمک و فلفل را به اندازه کافی در 2طرف آن بپاشید. ماهی را از طرف پوست در وسط خمیر بخوابانید و بعد با یک قاشق خاویار را روی فیله ماهی بمالید. برگ‌های ریحان را از شاخه جدا کرده و روی ماهی بخوابانید. بعد گوجه‌ها را با چاقو به صورت گرد برش بدهید و به صورتی که در عکس می‌بینید آن‌ها را روی ماهی بچینید. در مرحله بعد پنیر موزارلا را روی گوجه‌ها و ریحان‌ها خرد کرده و تکه تکه بچینید. مجددا روغن زیتون و بعد کمی نمک و فلفل بپاشید. در مرحله آخر خمیر را از کنار برداشته و روی ماهی بپیچید تا دور دور آن را بگیرد. دوباره فرچه را برداشته و زرده تخم‌مرغ را روی لبه خمیر بمالید.

برای پخت:

سینی ماهی را در قسمت پایین فر قرار دهید و یک سینی خالی را در طبقه بالای آن بگذارید تا حرارت زیاد به قسمت بالای سینی نخورد و بگذارید تا به مدت 35 دقیقه بپزد. بعد از این مدت زمان آن را از فر دربیاورید، می‌توانید به 2 صورت آن را سرو کنید.

برای سرو:

1- به صورت کامل در یک سینی قرار دهید یا 2) آن را برش زده و در ظرف‌ بگذارید. شما می‌توانید ماهی را با سالاد سبز سرو کنید.

پیشنهاد جیمی:

سالمون لقمه‌ای یکی از لذیذترین و جدیدترین روش برای پخت ماهی است. پیچیدن ماهی داخل خمیر و ترد کردن آن روشی است که هم به ماهی شکل جدیدی می‌دهد و هم مزه آن را متفاوت می‌کند. برای این کار باید سر و دم ماهی زده شده و فقط از قسمت فیله‌ای شکل ماهی استفاده شود. قطعا با درست کردن این غذا مهمان‌های خود را به وجود می‌آورید.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام