فریتاتاى اسفناج - آکابانو


,فریتاتاى <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a> فریتاتاى <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a>,<a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a>,<a style='color:#000' title='املت' href='http://www.akairan.com/ashpazi/omlet/'>املت</a> سبز قبا,غذاهای اروپایی


برترین ها:

مواد لازم برای 4 نفر
  • اسفناج: 500 گرم
  • تخم‌مرغ: 3 عدد
  • روغن مایع: 4 قاشق غذاخوری
  • هویج متوسط: یک عدد، رنده شده
  • نمک و فلفل: به میزان لازم
روش تهیه

1- با یک قابلمه کوچک آب و نمک را به جوش آورده و اسفناج پاک شده را 5دقیقه در آن بجوشانید، سپس آن را آبکش کرده تا آب آن خارج شود. اسفناج را با چاقو کمی خرد کنید و کنار بگذارید تا سرد شود.

در یک کاسه تخم‌مرغ‌ها را شکسته و با چنگال هم بزنید تا یکدست شود. اسفناج و هویج را اضافه کرده و کمی نمک و فلفل بپاشید و مجددا به مدت 5دقیقه هم بزنید تا تخم‌مرغ کف کند.

2- روغن را در یک تابه نسوز داغ کرده و مایه فریتاتا را در آن بریزید. پس از حدود 10دقیقه که تخم‌مرغ پخت و از تابه جدا شد و سمت دیگر آن را در تابه به همان مدت سرخ کنید، سپس فریتاتا را کشیده، برش داده و با نان یا به صورت رشته‌رشته روی سالاد کاهو سرو کنید.

فوت آشپزی

1- هنگام اضافه کردن مایه فریتاتا به تابه از داغ بودن روغن اطمینان حاصل کنید.

2- به جای هویج می‌توانید از ژامبون نگینی و دانه ذرت استفاده کنید.

نکات آشپزی

فریتاتا خوراکی ایتالیایی شبیه املت یا کوکوست که حکم پیش‌غذا یا یک شام سبک را دارد. این غذا به دلیل داشتن اسفناج و تخم‌مرغ بسیار مغذی است. اگر قصد دارید به عنوان شام از این خوراک استفاده کنید، زمان سرو آن را کمی جلو بیندازید تا سنگین نشوید. در فریتاتا مقدار تخم‌مرغ بیشتر است اما در این دستور مقدار اسفناج بیشتر در نظر گرفته شده است تا شام سبک‌تری به دست آید.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام