ایندیانا مرغ - آکابانو


,ایندیانا مرغ ایندیانا مرغ,مرغ,دستور <a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>,غذاهای اروپایی


برترین ها: شاید این یکی از خوشمزه‌ترین روش‌های تهیه مرغ باشد؛ اگر درست و دلی سس این مرغ را تهیه کنید، عاشق آن خواهید شد. این روشی است که یک مرغ خوشمزه بدون آثار زهم را برای یک وعده غذایی در اختیار شما می‌گذارد. این یک شیوه مینی مالی برای آماده کردن مرغ است روشی که از هند می‌آید.

,ایندیانا مرغ ایندیانا مرغ,مرغ,دستور <a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>,غذاهای اروپایی


مواد لازم برای 4 نفر
ادویه‌ها:
  • گرم‌ماسالا: 2 قاشق غذا‌خوری
  • تخم گشنیز: یک قاشق غذاخوری
  • پودر کاری: 2 قاشق چای‌خوری
  • فلفل سفید و سیاه: یک قاشق غذا‌خوری
  • زیره: یک قاشق چای‌خوری
روش تهیه:

1- ابتدا مرغ را سرخ می‌کنیم، یعنی تکه‌های ران را داخل روغن داغ تابه می‌اندازیم و می‌گذاریم تا کاملا سرخ و قهوه‌ای شود. البته در این مرحله نمی‌خواهیم مرغ را بپزیم بلکه قصدمان مزه دار کردن تکه‌های ران و کبابی کردن آن است.

2- تکه‌های ران را از تابه خارج می‌کنیم و پیاز را داخل همان روغن می‌ریزیم و دما را پایین می‌آوریم. وقتی پیاز نرم شد ادویه‌ها را به‌ترتیب بالا به جز کاری با پیاز میکس می‌کنیم. این مخلوط یک حالت خمیری به ما می‌دهد که پایه همه خورش‌های کاری است. یادتان باشد حتما در همین مرحله سیر خرد شده را به مایه اضافه کنید.

3- حالا گوجه‌فرنگی رنده شده را به مایه اضافه می‌کنیم و می‌گذاریم به‌جوش آید. اگر دوست دارید خورش شما آب دار شود در این مرحله کمی آب مرغ به غذا اضافه کنید.

4- اگر به‌دنبال مزه اورجینال هستید، باید در این مرحله شیر نارگیل به غذا اضافه کنید. شیرینی شیر نارگیل باعث می‌شود ادویه‌ها تندی خود را تا حدی از دست بدهند و محصول نهایی مزه متعادل و فوق‌ا‌لعاده‌ای خواهد داشت اما اگر شیر نارگیل دم دست‌تان نبود می‌توانید از ماست خامه‌ای استفاده کنید که اتفاقا مزه‌اش به ذائقه ایرانی بیشتر می‌خورد. راستش را بخواهید ما هم همین کار را کردیم و جای‌تان خالی...

5- زنجبیل را در این مرحله به غذا اضافه کنید.

6- مرغ را به تابه بازمی‌گردانیم و می‌گذاریم تا غذا بپزد. از اینجا به بعدش با خود شماست. مرغ معطر و خوشمزه آماده سرو شدن است. اگر خواستید با برنج و اگر اهل رژیم هستید، خالی میل کنید.

فوت آشپزی

در مورد لوبیا سبز ذکر این نکته ضروری است که ما در فصل بهار هستیم و لوبیاهای این فصل ترد و تازه هستند و برای آماده شدن شان نیازی به حرارت زیاد نیست. بنابراین می‌توانید لوبیا را به همراه مرغ و در مرحله آخر به تابه اضافه کنید. زیتون هم دقیقا همین خاصیت را دارد. هرچه تازه‌تر بهتر.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام