پیتــــزاى بـادمـــجان و اسفـنـــاج - آکابانو,پیتــــزاى بـادمـــجان و  اسفـنـــاج <a style='color:#000' title='پیتزا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/piza1/'>پیتزا</a>,<a style='color:#000' title='بادمجان' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/201401297832.html'>بادمجان</a>,<a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a>,غذاهای اروپایی


برترین ها:

مواد لازم برای تهیه یک پیتزای متوسط:

سس گوجه‌فرنگی: 4 قاشق غذاخوری
سیر یا زنجبیل رنده شده: یک قاشق غذاخوری
بادمجان متوسط: یک عدد، حلقه‌حلقه شده با پوست
روغن مایع: 2 قاشق غذاخوری
اسفناج پخته: 120 گرم
پنیر موتزارلا: 100 گرم

روش تهیه:

1- یک واحد خمیر را نصف کرده و هر کدام را جداگانه پهن کنید.

2- سیر یا زنجبیل را با سس مخلوط کنید. بادمجان‌ها را روی سینی فر قرار داده و دوطرف آن را با روغن چرب کنید و 15 دقیقه در فر با دمای 180 درجه سانتی‌گراد قرار دهید تا هر دوطرف آن برشته شود.

3- سس را روی خمیر پخش کرده و اسفناج را روی آن بگذارید. بادمجان را روی آن قرار داده و پنیر موتزارلا را با دست تکه‌تکه کرده و روی پیتزا پخش کنید.

4- پیتزا را آنقدر در فر با دمای 200 درجه سانتی‌گراد بپزید تا اطراف خمیر طلایی شود. اگر می‌خواهید آن را روی منقل تهیه کنید دوطرف خمیر را چرب کرده و روی توری گذاشته و روی منقل روشن قرار دهید.

5- پس از 5 دقیقه به کمک چنگال خمیر را برگردانید، سس را روی آن پخش کرده و مواد را روی آن بچینید و پس از 5 دقیقه یا زمانی که خمیر پخت، آن را برداشته و سرو کنید.

فوت آشپزی:

به جای پنیر موتزارلا می‌توانید از پنیر فتا استفاده کنید.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام