پاستا با مرغ و پنیر فتا - آکابانو


,<a style='color:#000' title='پاستا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/pasta1/'>پاستا</a> با <a style='color:#000' title='مرغ' href='http://akairan.com/ashpazi/chiken1/ghzabafilehmorgh.html'>مرغ</a> و <a style='color:#000' title='پنیر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/110818011246.html'>پنیر</a> فتا <a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a>,<a style='color:#000' title='قارچ' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/ghazagharch.html'>قارچ</a>,<a style='color:#000' title='غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>غذا</a>های اروپایی
مواد لازم برای چهار نفر:
  • مرغ خلالی: 450 گرم
  • پیازچه ورقه ورقه: 4 عدد
  • کره گیاهی: 50 گرم
  • پنیر فتا: 200 گرم
  • پاستای پنه: 300 گرم
  • نمک و فلفل: به میزان لازم

روش تهیه

1 - پاستا را در 4 لیتر آبجوش که به آن چهار قاشق نمک و چهار قاشق غذاخوری روغن اضافه شده است، 15 دقیقه بجوشانید سپس پاستا را آبکش کرده، کمی آب سرد روی آن بریزید تا نشاسته آن را شسته شده و از چسبیدن آنها جلوگیری کند.

2 - روغن را در یک تابه گود روی شعله متوسط داغ کرده و مرغ را حدود 5 دقیقه در آن تفت دهید تا طلایی شود. سپس پیازچه را به مرغ اضافه کرده و یک دقیقه تفت دهید. پنیر را به شکل مکعب‌های 3 در 3 سانتیمتر خرد کرده و به مرغ اضافه کرده و روی شعله کم یک تا دو دقیقه تفت دهید ولی آن را زیاد هم نزنید تا پنیر له نشود. نمک و فلفل به آن اضافه کنید.

3 - پاستا را به تابه اضافه کرده و به آرامی با مواد داخل آن مخلوط کنید. پس از 2، 3 دقیقه و یا تا زمانی که پاستا گرم شد، غذا را در ظرف کشیده با چند تکه پنیر و کمی پیاز ساطوری آن را تزیین کرده و سرو کنید.

توصیه سر آشپز

پاستا در اغلب موارد به عنوان یک غذای سریع و آسان شناخته می‌شود. عادت ما استفاده از سس گوجه‌فرنگی برای پاستاست، اما این غذا یک تجربه جدید برای مشکل‌پسندان است.

توصیه های ویژه

1 می‌توانید از میگو به جای مرغ استفاده کنید. در این صورت مدت تفت دادن را به دو دقیقه کاهش دهید تا میگو سفت نشود.

2 شعله زیاد کره را می‌سوزاند برای همین یک قاشق غذاخوری هم به کره اضافه کنید.

3 می‌توانید به سلیقه خود انواع سبزیجات را به همراه و یا به جای پیاز اضافه کنید؛ قارچ، بروکلی، گل‌کلم و... از این جمله‌اند. در این صورت مدت تفت دادن را به سه دقیقه روی شعله ملایم افزایش دهید.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال