یک صبحانه عربی لذیذ و دلچسب - آکابانو

برترین ها:ترکیب تخم مرغ و سبزیجات کبابی صبحانه ای عالی برای روز تعطیلتان است.

,یک صبحانه عربی لذیذ و دلچسب صبحانه عربی,<a style='color:#000' title='سبزی' href='http://www.akairan.com/health/vegetable-health/2013103448.html'>سبزی</a>جات,<a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>,غذاهای اروپایی


مواد لازم:


دستور تهیه:

1. ماهیتابه یا گریل باربکیو را روی حرارت متوسط بگذارید تا داغ شود. بادنجان را از طول به 8 برش باریک ببرید و هر دو طرف آنها را به روغن زیتون آغشته کنید. دو دقیقه هر طرف این برش را کباب کنید تا طلایی شوند. کنار بگذارید تا سرد شوند.

2. نعناع خرد شده را با ریکوتا مخلوط کنید تا یکنواخت شود و ادویه بزنید. وقتی برش های بادنجان سرد شدند، یک قاشق غذاخوری از ترکیب ریکوتا را در انتهای یک برش بادنجان بگذارید و بپیچید و محکم کنید. برای بقیه برش ها هم همین کار را بکنید.

3. تخم مرغ ها را در قابلمه کوچکی بگذارید و آب بریزید و بگذارید بجوشد. حرارت زیر آن را روی متوسط بگذارید و بگذارید 5 تا 6 دقیقه بجوشد و بعد تخم مرغ ها را درآورید و در آب یخ بیندازید. سپس پوست آنها را بکنید و به دو نیم کنید.

4. برای سرو آنها، رول های بادنجان، تخم مرغ ها، خیار و زیتون ها را در بشقاب ها تقسیم کنید و روی آنها ادویه (سماق) بپاشید. فتا را ریز ریز کنید و در بشقاب ها بریزید و روی هر کدام عسل هم بریزید. در نهایت با برگ های نعناع بشقاب ها را تزئین کنید و در صورت دلخواه روغن زیتون هم بریزید.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام