کوکی مینیاتوری مارمالادی، محبوب ایرانیان - آکابانومجله ایده آل: چند سالی است که کوکی در بین شیرینی‌های ایرانی جا باز کرده است. قیمت پایین، سادگی، سرعت آماده‌سازی و تنوع در طعم و شکل، کوکی را به یکی از محبوب‌ترین بیسکویت‌ها تبدیل کرده است.

,کوکی مینیاتوری مارمالادی, مح<a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a>و<a style='color:#000' title='ب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>ب</a> ایرانیان کوکی,کوکی مینیاتوری مارمالادی,<a style='color:#000' title='غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>غذا</a>های <a style='color:#000' title='اروپا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/'>اروپا</a>یی


مواد لازم:

روش تهیه:


1- فر را با حرارت 180 درجه سانتی‌گراد گرم کنید.


2- کره و پودر قند را مخلوط کرده و با همزن برقی بزنید تا پوک و سفید شود. تخم‌مرغ و وانیل را افزوده و دوباره به زدن ادامه دهید، آب لیموی ترش را نیز اضافه کنید.


3- آرد و بیکینگ‌پودر را مخلوط و الک کرده و به مواد اضافه کنید. خمیر به دست آمده را داخل نایلون گذاشته و حدود 2 ساعت در یخچال قرار دهید.


3- خمیر را روی سطح آردپاشی شده به وسیله وردنه به ضخامت 2 تا 3 میلی‌متر باز کنید و با کاتر مخصوص به اشکال دلخواه به تعداد زوج برش بزنید. در سینی فر گذاشته و به مدت 15 تا 20 دقیقه داخل فر قرار دهید.


4- پس از پخت، سینی را از فر خارج کرده و اجازه دهید کوکی‌ها خنک شوند، سپس کوکی‌های زیرین را مارمالاد زده و نمونه مشابه را شهد یا عسل رقیق شده بمالید در پودر نارگیل، پسته، کنجد بزنید و روی لایه مارمالادی قرار دهید تا کوکی‌ها جلوه بیشتری داشته باشند.


نکته:


1- خمیر این شیرینی ماندگاری خوبی دارد. می‌توانید از قبل آن را تهیه کرده و داخل نایلون در یخچال نگهداری کنید.


2- این خمیر نیاز به ورز دادن بیش از حد ندارد. بهتر است با توجه به میزان مورد نیاز تکه‌های کوچکی از خمیر را از یخچال برداشته و پس از کمی ورز دادن استفاده کنید.


3- از این خمیر در تهیه انواع بیسکویت و شیرینی‌های تزئینی می‌توان استفاده کرد.


4- این شیرینی در ظرف دردار به مدت 10 تا 15 روز قابل نگهداری و استفاده است.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط