عدسیتو، کاری که مکزیکی‌ها با عدس و لوبیا می‌کنند - آکابانومجله آشپزی ایده آل:

,<a style='color:#000' title='عدسی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/dizi-abgosht/2013313215244.html'>عدسی</a>تو, کاری که <a style='color:#000' title='مکزیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/ france-cook-new.html'>مکزیک</a>ی‌ها با عدس و <a style='color:#000' title='لوبیا' href='http://www.akairan.com/health/hooboobat-tanagholat/201401301296.html'>لوبیا</a> می‌کنند <a style='color:#000' title='عدسی' href='http://www.akairan.com/ashpazi/dizi-abgosht/2013313215244.html'>عدسی</a>تو,<a style='color:#000' title='مکزیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/ france-cook-new.html'>مکزیک</a>ی,غذاهای اروپایی


مواد لازم:
  • عدس آب‌پز: یک پیمانه
  • لوبیای پخته: یک پیمانه
  • اسفناج پخته: یک استکان
  • سیر: خرد شده به میزان کافی
  • ماست: یک کاسه
  • نمک و فلفل و غیره
روش تهیه:

1 - یک پیمانه عدس را آب‌پز کنید.

2 - یک پیمانه لوبیا را آب‌پز کنید، البته می‌توانید از کنسرو عدس یا لوبیا هم استفاده کنید که در این صورت باید با آب آنها را در آب‌کش بریزید و سس آنها را بشویید.

3 - با گوشت‌کوب برقی به جان عدس و لوبیا افتاده و آنها را کاملا له کنید.

4 - مقداری سیر خرد کنید و به مایه اضافه نمایید.

5 - اسفناج یک رکن بسیار مهم این دیپ است. به اندازه یک استکان اسفناج به این مایه اضافه کنید. اسفناجی که از آن صحبت می‌کنید پخته شده و آب آن هم گرفته شده است.

6 - ماست، ترجیحا، ماستی که به ترشی بزند و کمی هم چرب باشد، می‌تواند مرحله بعدی ما را شکل دهد. ماست را درون کاسه می‌ریزید و از مایه یکی دو قاشق درون آن می‌اندازید و با هم مخلوط می‌کنید.

7 - نمک و فلفل دیگر فصل این داستان پر از مزه را تشکیل می‌دهند.

8 - بهتر است این سس عدسی را با چیپس ترتیلا مصرف کنید و سپس از مزه‌اش چنان به هیجان بیایید که از مجله ایده‌آل پیش رفقا تعریف کنید.

نکته:

ماست را هرگز با گوشت‌کوب برقی به هم نزنید که در کسری از ثانیه تبدیل به شیر می‌شود.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام