کیک ماهی روستوف - آکابانو

برترین ها: کیک ماهی یکی از غذاهایی است که با درست کردنش قطعا مهمان‌هایتــان را شگفت‌زده می‌کنید.کیک ماهی معمولا در رستوران‌ها سرو می‌شود ولی چه بهتر که در خانه درست شود. چون می‌دانید که دقیقا داخل آن چه چیزهایی ریخته شده و با اطمینان بیشتری آن را نوش‌جان می‌کنید این دستور غذا فوق‌العاده خوشمزه است.

,کیک ماهی روستوف کیک,ماهی,روستوف,غذاهای اروپایی


مواد لازم برای درست کردن 8 عدد کیک

  • نمک و فلفل سیاه: به میزان لازم
  • سیب‌زمینی: 600 گرم
  • فیله ماهی: 500 گرم (بدون پوست و بدون استخوان)
  • تخم‌مرغ: یک عدد بزرگ
  • روغن زیتون: مقداری
  • جعفری تازه: یک دسته کوچک
  • آرد سفید: یک قاشق غذاخوری
  • لیمو: 2عدد
روش تهیه:

یک قابلمه را آب کنید و درون آن نمک بریزید و روی حرارت گاز قرار دهید و بعـد سیب‌زمینی‌ها را شسته و پوست کنده و به قسمت‌های مساوی برش بزنید. فیله ماهی را برداشته و به دو طرف آن روغن زیتون بمالید و روی نمک و فلفل بغلتانید. سیب‌زمینی‌ها را داخل آب در حال جوش انداخته و منتظر بمانید تا پخته شود. در این مرحله ماهی‌ها را داخل یک آبکشی که اندازه دهانه قابلمه در حال جوش است قرار دهید و یک فویل را روی آن بکشید و روی قابلمه حاوی سیب‌زمینی بگذارید تا با بخارآب پخته شود. حرارت گاز را پایین آورده و بگذارید تا بین 10-12 دقیقه پخته شود. پس از گذشت زمان مشخص شده ماهی را از روی حرارت برداشته و کنار بگذارید. سیب‌زمینی‌های پخته شده را آبکش کرده و بعد بگذارید تا آب آن گرفته شود. جعفری‌ها را شسته و از شاخه جدا کنید سپس سیب‌زمینی‌ها را له کرده و کنار بگذارید. هنگامی که سیب‌زمینی‌ها کاملا سرد شد داخل یک کاسه ریخته آرد را به آن اضافه کرده و بعد تخم‌مرغ را در مواد شکسته و جعفری‌ها را درون مواد خرد کنید و کمی نمک و فلفل سیاه اضافه کرده و درآخر پوست لیمو را درون مواد رنده و ماهی را درون مواد مخلوط کنید. روی تخته‌ای آرد بپاشید و ماهی‌ها را به شکل 8 دایره دربیاورید. دایره‌ها حداقل 2سانتی‌متر ارتفاع داشته باشند. دوباره روی ماهی‌ها‌ را آرد بپاشید. شما می‌توانید در این مرحله پس از درست کردن قالب‌ها، آنها را فریز کنید.

برای سرو

یک تابه بزرگ را روی حرارت گاز قرار دهید و روغن زیتون را درون تابه بریزید. هنگامی که روغن به خوبی داغ شد، کیک‌های ماهی را درون روغن بیندازید به مدت 3 تا 4 دقیقه تا کاملا یک طرف آن پخته شود بعد آن را برگردانید تا طرف دیگر نیز به همان صورت پخته شود. هنگامی که ماهی‌ها کاملا مغزپخت شدند آنها را در ظرف موردنظر خود چیده و یک عدد لیمو را از وسط برش زده و در هر ظرف قرار دهید.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام