کوکوى سیب ‌زمینى مکزیکى - آکابانو


,<a style='color:#000' title='کوکو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko1/'>کوکو</a>ى سیب‌زمینى <a style='color:#000' title='مکزیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/ france-cook-new.html'>مکزیک</a>ى <a style='color:#000' title='کوکو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko1/'>کوکو</a>ى سیب‌زمینى <a style='color:#000' title='مکزیک' href='http://www.akairan.com/ashpazi/europefood1/ france-cook-new.html'>مکزیک</a>ى,<a style='color:#000' title='کوکو' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko1/'>کوکو</a>,<a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>,غذاهای اروپاییمواد لازم برای 4 نفر
  • سیب‌زمینی: 600 گرم
  • نمک: یک قاشق چای‌خوری
  • فلفل سبز تند: یک عدد، ساطوری (اختیاری)
  • تخم‌مرغ: یک عدد
  • گشنیز: 2-3 قاشق غذاخوری ساطوری
  • آرد: به میزان لازم
  • روغن: 4 قاشق غذاخوری
روش تهیه:

1- سیب‌زمینی‌ها را پوست کنده سپس در یک قابلمه متوسط ریخته و با آب سرد روی آن را بپوشانید. 30 دقیقه روی شعله متوسط سیب‌زمینی را بپزید تا نرم شود، سپس آبکش کرده و با گوشتکوب آن را له کنید.

2- پس از این‌که سیب‌زمینی سرد شد، آن را در یک کاسه بریزید. تخم‌مرغ، پنیر، فلفل‌ساطوری و گشنیز را اضافه کرده و مخلوط کنید تا یکدست شود. نمک و فلفل کوکو را اندازه کنید.

3- دستان خود را به آرد آغشته کرده و مایه کوکو را به 10 قسمت مساوی تقسیم کنید. هر کدام را به شکل توپ درآورده و سپس آن را کمی فشار دهید تا به ضخامت 2 سانتی‌متر تخت شود.

4- روغن را در یک تابه نچسب روی شعله متوسط داغ کنید در هر نوبت 3 یا 4 کوکو را پس از داغ شدن روغن به تابه اضافه کرده و 2طرف آن را 4 دقیقه سرخ کنید، سپس با نان و سالسا سرو کنید.

نکات آشپزی

1- تخم‌مرغ را قبل از اضافه کردن بزنید تا یکدست شود این کار بوی زخم تخم‌مرغ را از بین می‌برد.

2- گشنیز را می‌توانید با جعفری جایگزین کنید.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام