گوشت بره مغز پخت + معجون انار + هاریسا + دورچین - آکابانو


,<a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a> بره <a style='color:#000' title='مغز' href='http://akairan.com/ashpazi/sondewich1/29584.html'>مغز</a> پخت + معجون انار + هاریسا + دور<a style='color:#000' title='چین' href='http://www.akairan.com/ashpazi/chinafood1/'>چین</a> <a style='color:#000' title='گوشت' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت</a> بره,معجون انار,هاریسا,<a style='color:#000' title='غذا' href='http://www.akairan.com/ashpazi/'>غذا</a>های اروپایی


برترین ها:

مواد لازم گوشت بره
مواد لازم معجون انار
  • قالب کوچک یخ: به میزان لازم
  • نعنا تازه: چند برگ
  • انار: یک عدد
  • آب معدنی: یک بطری
  • لیمو:‌ یک‌دوممواد لازم هاریسامواد لازم برای تزئیناتادویهبرای شروع

تمام لوازم آشپزی خود را آماده کرده و کنار بگذارید. کتری را آب کرده و بگذارید تا به جوش بیاید. یک ماهی‌تابه بزرگ را روی حرارت متوسط قرار دهید، فر را در دمای 220 درجه سانتی‌گراد یا 425 درجه فارنهایت قرار دهید و بعد شروع کنید.

گوشت بره مغزپخت

تکه‌های گوشت را روی کاغذ روغنی روی یک تخته چوبی قرار دهید و آن‌ها را با چاقو به قسمت‌های مساوی تقسیم کنید. تقسیم‌بندی‌تان طوری باشد که برای خوردن آسان و راحت بتوانید آن را تزئین کنید. به سرعت روی تکه‌های گوشت را با چاقو برش‌های سطحی بدهید تا کاملا مغزپخت شود و بعد نصفی از جوزهندی را روی آن رنده کنید و زیره را همراه با پودرفلفل و آویشن روی 2 طرف آن بپاشید تا کاملا به خورد گوشت برود و در مرحله بعد، ماهی‌تابه را با کمی روغن چرب کرده و گوشت‌ها را در ماهی‌تابه قرار دهید تا سرخ شود. مرتبا گوشت‌ها را این طرف و آن طرف کنید تا کاملا یک رنگ و پخته شود. پس از 5 دقیقه گوشت‌ها را از ماهی‌تابه درآورده و درون سینی فر قرار دهید و آن را در طبقه بالای فر به مدت 15‌دقیقه در حرارت ملایم قرار دهید. پس از این‌که گوشت‌ها آماده شدند آن را درون ظرفی که می‌خواهید سرو کنید، قرار دهید.

معجون انار و نعنا

یک پارچ شیشه‌ای را تا نصفه با قالب‌های مکعبی یخ پر کنید. نعناها را شسته و برگ‌ها را با چاقو خرد کنید و درون پارچ بریزید. لیمو را برش زده و آب آن را روی یخ‌ها بچکانید. انارها را دان کرده و درون مخلوط‌کن بریزید و آب آن را بگیرید و صافی را روی پارچ گذاشته و انارها را از آن رد کنید. می‌توانید مقداری آب انار آماده به معجون اضافه کنید تا خوشمزه‌تر شود. در آخر آب معدنی را به آن اضافه کنید و با یک قاشق چوبی آن را هم بزنید. معجون شما آماده است.

هاریسا

نان‌ها را روی یک تخته قرار دهید، کمی روغن زیتون روی آن‌ها بپاشید و بعد آویشن را همراه با نمک و فلفل قرمز روی نان‌ها بپاشید و لایه نازک دیگر نان را روی آن قرار دهید و به هم فشار دهید تا یکی شود. یک کاغذ روغنی را پهن کرده و نان‌ها را روی هم گذاشته و کاغذ را حالت بقچه‌ای دور آن بپیچید و درون فر با حرارت کم قرار دهید. ماست را در یک کاسه بریزید. پس از گذشت چند دقیقه، نان‌ها را از درون فر بیرون بیاورید و روی آن روغن زیتون و لیموترش تازه بچکانید تا مزه‌دار شود، جعفری‌ها را شسته و برای سرو آماده کنید و کنار بشقاب کنار ظرف ماست قرار دهید.

برای تزئین

در یک ماهی‌تابه مقداری روغن زیتون ریخته و فلفل‌ را به آن اضافه کنید. پنیر چدار را داخل آن ریخته و هم بزنید، سریع از روی حرارت برداشته و درظرف بریزید. با یک قاشق گود روی پنیر را کمی گود کرده و روغن زیتون همراه با فلفل قرمز بریزید و کنار غذا سرو کنید.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال