چیکن ژیگوپک + سالاد اسفناج + معجون آیس تیکا - آکابانو


,چیکن ژیگوپک + <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a> + معجون آیس تیکا چیکن ژیگوپک,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a>,معجون آیس تیکا,غذاهای اروپایی


مواد لازم مرغ با ژامبون دودی

 • کره: یک قالب
 • سینه مرغ: 4 سینه مرغ 180 گرمی
 • لیمو: 2 عدد
 • گوجه فرنگی های تزئینی همراه با شاخه: 300 گرم
 • ژامبون دودی: 4 برگ
 • رزماری: چند برگمواد لازم سیب زمینیمواد لازم سالاد اسفناج
 • پیاز: 3 عدد
 • سیر: 3 حبه
 • آویشن: یک قاشق غذاخوری
 • جوز هندی: یک عدد
 • کره: یک قالب
 • اسفناج: برگ های کوچک 400 گرم
 • خامه کم چرب: 100 میلی لیتر
 • پنیر پارمزان: 25 میلی لیترمواد لازم دسر توتفرنگیادویه,چیکن ژیگوپک + <a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a> + معجون آیس تیکا چیکن ژیگوپک,<a style='color:#000' title='سالاد' href='http://www.akairan.com/ashpazi/salad/'>سالاد</a> <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a>,معجون آیس تیکا,غذاهای اروپایی


برای شروع

یک قابلمه متوسط را روی حرارت متوسط و یک ماهی تابه بزرگ را روی حرارت کم قرار دهید همچنین یک ماهی تابه با عمق کم را روی حرارت متوسط گاز قرار دهید.کتری را آب کرده و گاز روشن کنید.

چیکن ژیگوپک

زیر ماهی تابه را روشن کرده و کره را در آن بغلتانید تا آب شود. سینه مرغ را داخل ماهی تابه بگذارید و کمی نمک همراه با فلفل به مرغ اضافه کنید، همچنین روغن زیتون را درون ماهی تابه بریزید و شعله گاز را زیاد کنید. بگذارید تا 4 الی 5 دقیقه مرغ سرخ شود تا هر دوطرف مرغ به رنگ طلایی در بیاید. در مرحله بعد از یک ظرف نسوز برای ادامه کار استفاده کنید. مرغ ها را چک کنید هنگامی که کاملا طلایی شده بودند آن را درون ظرف نسوز همراه با گوجه های تزئینی کوچک قرار دهید. روی سینه های مرغ را همراه با ورق های نازک ژامبون دودی بپوشانید. لیمو را روی کل مواد بچکانید تا خوش طعم شود. حرارت فر را کمی کم کنید و روغن زیتون را فراموش نکنید. حتما ادویه های داخل غذا را تست کنید تا از کار خود مطمئن شوید برگ های رزماری را در کل ظرف قرار دهید، لیمو را 4 قاچ کرده و در 4 طرف ظرف قرار دهید و به مدت 15 دقیقه اجازه بدهید تا غذا آماده شود.

وج پوتیتو

سیب زمینی ها را شسته و از وسط به 2قسمت تقسیم کرده و درون قابلمه گذاشته و کمی نمک به آن اضافه کنید. آب جوش را درون قابلمه ریخته تا سیب زمینی ها را کاور کند. یادتان باشد پوست آن را نکنید. در قابلمه را گذاشته و بگذارید تا 12 الی 14 دقیقه بجوشد. بعد از 14 دقیقه مجددا سیب زمینی ها را چک کنید تا کاملا پخته شده باشد. باید کاملا بخارپز شود وقتی آب قابلمه کاملا تبخیر شد به آن روغن زیتون و برگ های رزماری تازه را اضافه کنید. درون یک ماهی تابه که از قبل آماده کرده اید برگ بوها را در کف آن چیده و سیب زمینی را از قابلمه به ماهی تابه انتقال دهید و روی آن را روغن زیتون و کمی نمک بریزید. سیرها را پوست کنده و روی مواد داخل ماهی تابه به خوبی رنده کنید. زیر ماهی تابه را زیاد کنید و یک در که کوچک تر از ماهی تابه است را روی سیب زمینی ها فشار دهید تا کمی له شوند.

معجزه اسفناج

پیازها را شسته و پوست بکنید و درون یک ماهی تابه کم عمق بریزید و روغن زیتون را همراه با آویشن به آن اضافه کنید. سیرها را پوست کنده و رنده کنید. مقداری آب جوش به آن اضافه و جوز هندی را درون ماهی تابه رنده کرده و یک قالب کره به آن اضافه کنید به مدت 3 دقیقه آن را رها کنید و هراز چند گاهی آن ها را به هم بزنید. برگ های کوچک اسفناج را شسته و از هم جدا کنید و به درون پیاز بریزید و آن را کمی هم بزنید. زیر ماهی تابه را کم کرده و خامه کم چرب را کم کم به آن اضافه کرده و در آخر پنیر پارمزان را روی کل مواد رنده کنید و هم بزنید.

معجون آیس تیکا

توت فرنگی ها را از برگ های آن جدا کرده و همراه با تکه های یخ داخل مخلوط کن بریزید. مقداری از برگ های نعنا و یک دوم آب لیموی تازه را به همراه مقدار کمی آب معدنی به داخل مخلوط کن اضافه کنید و در آخر مقدار کمی شکر بریزید و در مخلوط کن را گذاشته و همه مواد را با هم مخلوط کنید. بعد معجون فوق العاده توت فرنگی را تست کنید و آن را داخل یک پارچ بریزید و با یک قاشق چوبی هم بزنید. نوشیدنی برای سروکردن آماده است.

منبع: برترین ها

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام