لازانیا و سـالاد فلفل دلمه ای - آکابانو
,لازانیا و سـالاد فلفل <a style='color:#000' title='دلمه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko-dolme/'>دلمه</a> ای لازانیا,سـالاد,فلفل <a style='color:#000' title='دلمه' href='http://www.akairan.com/ashpazi/koko-dolme/'>دلمه</a> ای,غذاهای اروپایی


مواد لازم لازانیا :مواد لازم سالاد رنگی:
  • فلفل دلمه ای در رنگ های زرد، سبز، قرمز: 3 عدد
  • ریحان: یک دسته
  • سیر پوست کنده: یک عدد
  • گوجه فرنگی بزرگ: 3 عدد
  • سیب زمینی پخته شده: یک عدد
  • نمک و سبزی های خشک شده: به مقدار لازم
  • لیموی تازه: یک عددمواد لازم ادویه :وسایل آشپزی خود را آماده کنید. یک ماهی تابه متوسط را روی گاز قرار دهید و مقداری روغن سرخ کردنی داخل آن بریزید. پیازهای خرد شده را پس از کمی مکث داخل ماهی تابه ریخته و به آرامی هم بزنید.

پیاز را کمی تفت دهید تا طلایی شود. نمک و فلفل را به آن اضافه کنید، فیله را خرد کرده و داخل ماهی تابه بریزید. مقداری آب جوش به آن اضافه کنید و منتظر باشید تا کمی فیله ها نرم شوند. فیله ها را با پیاز مخلوط کرده و پس از 4 دقیقه نعناها را داخل ماهی تابه بریزید و مقدار کمی آویشن را به آن اضافه کنید. وقت آن رسیده که حبه های سیر را پوست کنده و درون خامه مخلوط کنید و داخل موادلازانیا بریزید. زیر گاز را خاموش کرده و مقداری آبلیمو را درون ماهی تابه بریزید. مواد اولیه لازانیا آماده شده است، آن را تست کنید و مطمئن شوید که ادویه آن کافی است. قابلمه را آب کرده و روی حرارت زیاد بگذارید و کمی نمک درون آن بریزید. لازانیا را در آب جوش ریخته و منتظر بمانید تا نرم شود. پس از 5 تا 6 دقیقه آن را آبکش کنید. به یاد داشته باشید همه آب که حاوی نشاسته است را دور نریزید. ورقه های لازانیا را درون ظرف موردنظر خود چیده و لابه لای آن را با موادی که آماده کرده اید همراه با پنیر پارمزان پر کنید و روی آن را کمی آب بریزید تا درخشان شود. آن را به مدت 30 تا40 دقیقه داخل فر یا مایکروویو قرار داده تا کاملا طلایی شود.

فلفل دلمه ای های رنگی را به طور مساوی خرد کرده و داخل یک ظرف بریزید. ریحان ها را از برگ جدا کرده و به آن اضافه کنید. سیب زمینی را در آب جوش بگذارید تا به خوبی پخته شود. گوجه فرنگی و سیر را ریز کرده و درون ظرف بریزید. سیب زمینی پخته شده را به قسمت های کوچک تقسیم کرده و داخل ظرف بریزید، به آن کمی لیموی تازه و روغن زیتون اضافه کرده و به هم بزنید، نمک را فراموش نکنید و در آخر سبزی های خشک را روی سالاد بریزید تا عطر خوبی به خود بگیرد.

منبع: برترین ها


گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام