اردو‌ر اسفناج با ژامبون - آکابانو


,اردو‌ر <a style='color:#000' title='اسفناج' href='http://www.akairan.com/ashpazi/vegetables/110818114957.html'>اسفناج</a>  با  ژامبون <a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>,<a style='color:#000' title='انواع دسر' href='http://www.akairan.com/ashpazi/deser-sos/'>دسر</a>,دستور <a style='color:#000' title='آشپزی آکا' href='http://www.akairan.com/'>آشپزی</a>,غذاهای اروپایی


مواد لازم برای 4 نفر
  • ژامبون مرغ یا گوشت: 12 تا 15 ورق
  • پیاز متوسط: یک‌عدد
  • پودر پنیر پارمسان: 2 قاشق غذا خوری
  • خامه صبحانه: 50گرم
  • نمک و فلفل: به مقدار لازمروش تهیه :

1. ابتدا اسفناج‌ها را شسته، خرد کرده و می‌پزیم و طبق دستور 2 لیوان اسفناج پخته شده آماده می‌کنیم، پیاز را نگینی خیلی ریز خرد کرده و با کمی کره و روغن مایع داخل یک ماهیتابه مناسب تفت می‌دهیم، وقتی پیازها بلوری شدند اسفناج را اضافه کرده و با پیاز خوب تفت می‌دهیم تا بوی خامی اسفناج گرفته شده و عطر خوش آن متصاعد شود.

2. قارچ‌ها را نیز ریز خرد کرده به مخلوط اسفناج اضافه می‌کنیم و کمی تفت می‌دهیم تا قارچ‌ها نیز کمی پخته شوند. مواد را پس از این‌که آماده شد با نمک و فلفل مزه‌دار کرده و از روی حرارت برمی‌داریم.

3. ورقه‌‌های ژامبون را که بهتر است مستطیل‌شکل باشند پهن کرده، یک‌طرف آنها از مواد قرار می‌دهیم و کمی پنیر پیتزا قرار داده و سپس لوله می‌کنیم.

4.کف یک ‌سینی یا پیرکس را خامه صبحانه ریخته و روی آن فلفل سیاه و مقداری نمک‌ می‌پاشیم سپس رول‌های آماده‌شده را روی خامه چیده و روی تمامی آنها را با پودر پنیر پارمسان می‌پوشانیم.

5. فر را از قبل با دمای 180 سانتی‌گراد‌ گرم کرده و سینی را به مدت 20 تا 25 دقیقه روی پنجره وسط فر قرار می‌دهیم تا رول‌ها گرم شده و پنیر داخل آنها نیز ذوب شود.

6. برای تزئین روی آنها می‌توانیم از مقداری سبزی خشک معطر مثل مرزه و پودر فلفل سیاه استفاده کنیم. این رول‌ها برای اردور و پذیرایی عصرانه خیلی مناسب هستند و اگر آنها را کمی تند درست کنیم خیلی خوش‌خوراک‌ترند.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام