ساندویچ کوردن‌ بلو، طرز تهیه کوردن‌ بلو - آکابانو

,ساندویچ کوردن‌ بلو ساندویچ کوردن بلو,کوردن بلو,ساندویچ,غذاهای اروپایی


مواد لازم برای 2 نفر:
  • سینه کامل یک عدد مرغ بزرگ
  • پنیر تست یا گودا: 2 ورق
  • تخم‌مرغ: یک عدد
  • آب لیمو: یک قاشق غذاخوری
  • روغن برای سرخ کردن
  • نمک و فلفل به میزان لازم
  • آرد سوخاری ترجیحا اسپایسی: به میزان لازم

مواد اولیه برای تهیه ساندویچ:
  • کاهو: به میزان دلخواه
  • مخلوط کره و پودرسیر یا سس فرانسوی: به میزان لازمروش تهیه :

ابتدا سینه مرغ را که 2 قسمت است از یکدیگر جدا کرده، فیله‌های آن را خارج می‌کنیم و از عرض، سینه را به 2 قسمت تقسیم می‌کنیم به طوری که 2 تکه پهن از سینه مرغ داشته باشیم. کل سینه را به این شکل برش داده و در این صورت 4 تکه از سینه مرغ آماده شده داریم. با بیفتک‌کوب کمی سینه‌ها را می‌کوبیم، روی هر تکه از آن‌‌ها نصف یک ورق ژامبون و نصف یک ورق پنیر را قرار می‌دهیم. سینه مرغ را روی یکدیگر تا کرده به طوری‌که پنیر و ژامبون وسط آن باشد، یا می‌توانیم آن را یک دور و نیم لوله کنیم که این کاملا بسته به سلیقه شماست. روی مرغ را با نمک و فلفل و آب لیمو مزه‌دار می‌کنیم سپس آن را داخل تخم‌مرغ زده شده که به آن نمک و فلفل اضافه کرده‌ایم غلتانده و دورتادور آن را خوب به آرد سوخاری آغشته می‌کنیم. کوردن‌بلو را در روغن داغ فراوان شناور و سرخ می‌کنیم و حتما به این نکته دقت می‌کنیم اگر بخواهیم پنیرها از کنار مرغ بیرون نزند می‌توانیم 2مرحله کوردن‌بلو را در تخم‌مرغ و آرد سوخاری بغلتانیم.روش آماده کردن ساندویچ کوردن‌بلو

برای آماده کردن ساندویچ کوردن بلو نان باگت را از وسط به 2نیم تقسیم کرده به طوری که روی آن را شبیه به یک در جدا می‌کنیم. داخل نان را کاملا خالی کرده، می‌توانیم روی نان را با کره و پودر سیر یا سس فرانسوی طعم‌دار کنیم. پس از طعم‌دار کردن نان، پنیر و ژامبون را که در مواد اولیه آماده کردن ساندویچ داشتیم روی نان چیده سپس کوردن‌بلوها را روی آن‌ها می‌گذاریم و مابین ساندویچ از کاهو استفاده می‌کنیم.
کاهو در خود مس دارد. دوست کبد است.سرد، زود هضم، تنظیم کننده فشار خون، افزاینده خون، صاف و رقیق و تسکین و تخفیف دهنده فشار خون و صفرا و خواب‌آور و برای برطرف‌کننده ورم‌های گرم، تسکین دهنده عطش و التهاب بسیار مفید است.خوردن کاهو و سرکه برانگیزنده اشتها، برطرف کننده درد و ناراحتی سینه و افزاینده شیر زنان و ضماد آن ورم های پوستی و ورم و التهاب چشم را از بین می برد.خشک و پودرکرده آن برای التیام جراحات و جوشهای دهان نافع است.
کاهو خون را صاف می‌کند. می‌گویند کاهو از لحاظ آهن به مرتبه بی‌نیازی رسیده است، خون را زیاد می‌کند یعنی به گلبول‌های قرمز می‌افزاید و در گونه‌ها سرخی مطلوب پدید می آورد و به لب‌ها رنگ گل می‌دهد و اعصاب را منظم می‌کند. بینایی را می‌افزاید و دارای ویتامین آ، ب و ث، ید،کلسیم فسفر ،مواد قندی، چربی نیز هست.پنیر گودا

پنیر گودا پنیری نیمه سفت و زردرنگ است که از شیر گاو تهیه می‌شود. این پنیر هلندی به صورت خام یا پخته در پیتزا، لازانیا، سالاد، صبحانه، سوپ و سس استفاده می‌شود. در ادامه برخی از خواص پنیر آمده است:
پنیر ارزش غذایی بالایی دارد؛ کافی است بدانید که از هر 283 گرم شیر، حدود 56گرم پنیر به دست می‌آید.
پنیر منبع غنی‌ای از پروتئین، چربی، کلسیم، فسفر و ویتامین‌های D و A است و نسبت به شیر، ماده غذایی فشرده‌تری به حساب می‌آید اما به دلیل از دست دادن کربوهیدرات‌ها، به اندازه شیر، کامل نیست.
همچنین پنیر نرم در مقایسه با پنیر سفت، درصد بالاتری از آب را در بافت خود نگه می‌دارد و به صورت طبیعی، درصد پایین‌تری از مواد مغذی دارد.
لازم به ذکر است که در 100 گرم از یک پنیر معمولی، 30 کیلوکالری انرژی، 10 گرم نمک، 19 گرم پروتئین، 23 گرم چربی و 380 میلی‌گرم کلسیم وجود دارد. کسانی که کلسترول خونشان بالاست، باید از انواع کم چرب پنیر استفاده کنند. البته نقش پنیر در بالا رفتن میزان کلسترول خون، تنها 3 تا 4 درصد است.
این نکته هم بدیهی است که پنیر را تنها در حالت سرد می‌شود رنده کرد. اما رنده کردن در حالت یخ‌زدگی آن را پودر می‌کند.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام