روست بیف

در این بخش از سایت آکابانو طرز تهیهرست بیفرا برای شما آماده کرده ایم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

رست بیف را معمولا به عنوان غذای اصلی مصرف می کنند و در کشورهای مثل انگلستان، ایالات متحده، کانادا، ایرلند و استرالیا، اعیاد و روزهای تعطیلشان را با یک برش رست بیف می گذرانند. در این مطلب نیز اکاایران طرز تهیه یک نوع رست بیف را آموزش داده است. با ماهمراه شوید.

روست <a style='color:#000' title='بیف' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif5.html'>بیف</a>,رست <a style='color:#000' title='بیف' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif5.html'>بیف</a>,رست <a style='color:#000' title='بیف' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/bif5.html'>بیف</a> مرغ

طرز تهیه رست بیف

مواد لازم برای آشپزی آکا:

گوشت راسته گوساله (سفید رون)یک کیلوگرم
ساقه کرفس۲-۳ عدد
پیاز یک عدد
هویج یک عدد
سیر ۵ حبه
جعفری مقداری
قارچ و گوجه فرنگی برای تزئین
سیب زمینی کوچک آپز شده به مقدار کافی
آب لیمو مقداری

دستور تهیه:

آکابانو:ابتدا فر را با درجه حرارت ۳۵۰ درجه گرم می کنیم.ظرفی را که می توان در فر گذاشت به کمی روغن آغشته می کنیم و راسته درسته را در آن قرار داده و روی آنرا با چاقو سوراخهای کرده و سیرها را در آن سوراخها قرار می دهیم و سپس در فر که گرم شده به مدت ۴۰ دقیقه می گذاریم تا گوشت نیم پخت شود بعد از فر در می آوریم ودور آن کرفسها را که دو سه تکه کرده ایم می گذاریم و همچنین هویج خورد شده و پیاز خورد شده را روی گوشت می ریزیم و دوباره در فر قرار می دهیم به مدت ۴۰ دقیقه تا خوب بپزد. سیب زمینی کوچک آپز شده را با جعفری خورد شده تفت می دهیم و قارچ را هم درسته تفت می دهیم برای تزئین. برای سس این غذا می توان سس گوجه ویا یک سس با پیاز وسیر وقارچ تفت داده که بعد آب گوشت هم اضافه کرده و غلیظ شده ویا در ترشحات گوشت، آب جوش ریخته و جدا کرده و در یک ظرف روی حرارت به همراه سبزیجات پخته شده و آب گوشت را می گذاریم که چند جوش زده وغلیظ شود را به عنوان سس استفاده کرده و روی روست بیف که از فر در آورده و در ظرف گذاشته ایم می ریزیم و قارچ، گوجه فرنگی و سیب زمینی که با جعفری تفت داده ایم و آب لیمو ترش تزئین می کنیم.

امیدواریم با تهیه اینرست بیفخوشمزه، لذت کافی را برده و لحظات خوشی را در کنار خانواده سپری کنید.

نـوش جان

گردآوری: آشپزی آکا

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام