میکس رول مثلثی - آکابانو

میکس رول مثلثی

گوشت و ادویه را کاملا ورز داده ، روی نایلکس پهن کنید. سیب زمینی چهارقاچ شده که تیزی لبه هایش را گرفته اید وسط گوشت قرار داده ، گوشت را دور آن مانند رولت ببندید . اطراف رولت را در روغن کمی سرخ کرده ، بگذارید تا سرد شود. جو را ....

 

میکس رول,غذا با <a style='color:#000' title='گوشت چرخ کرده' href='http://www.akairan.com/health/taghziyeh-salem/201401297919.html'>گوشت چرخ کرده</a>,غذای فرانسوی

مواد لازم برای آشپزی آکا

برای آشپزی آکا


گوشت دو بار چرخ شده= 25 گرم
نمک ، فلفل و زردچوبه = به مقدار لازم
سیب زمینی= یک عدد ، پخته و چهارقاچ
روغن= دو قاشق سوپخوری
سینه مرغ= 300 گرم
سیب زمینی= 100 گرم ، پخته
کره= 20 گرم
جوی پرک= 2 قاشق سوپخوری
پنیر پیتزا= 75 گرم ، رنده شده
زنجبیل ، نمک، فلفل سفید، زردچوبه = به مقدار لازم
کرانچی ، چیپس= از هر کدام یک بسته
جعفری= 2 قاشق سوپخوری
فلفل دلمه قرمز= 4 برش بلند قطر نیم سانت

طرز تهیه:
گوشت و ادویه را کاملا ورز داده ، روی نایلکس پهن کنید. سیب زمینی چهارقاچ شده که تیزی لبه هایش را گرفته اید وسط گوشت قرار داده ، گوشت را دور آن مانند رولت ببندید . اطراف رولت را در روغن کمی سرخ کرده ، بگذارید تا سرد شود. جو را در آبگرم یک ساعت خیس کنید بعد از آب درآورده خوب فشار دهید . سینه مرغ و جو پرک را از چرخ گوشت رد کرده با پنیر ، سیب زمینی و ادویه مخلوط کرده کاملا ورز دهید تا چسبندگی پیدا کند . کرانچی و چیپس را پودر کرده با جعفری خرد شده مخلوط کنید.
کف سینی فر را مقداری از این پودر بپاشید و یک سوم مایه مرغ را روی آن به شکل مستطیل پهن کنید. سپس روی گوشت را روی مایه مرغ قرار دهید مقداری از مایه مرغ دو طرف گوشت قرار دهید روی آن نوار باریک فلفل دلمه ای را قرار دهید با بقیه مایه گوشت روی رول گوشت را بپوشانید و با دست به کل مواد مکعب مثلثی بدهید کرانچی و چیپس را به تمام اطرافش بچسبانید سینی را در فر با حرارت 350 درجه سانتی گراد به مدت 50 دقیقه بپزید.

نکته :
ـ می شود جای گوشت و مرغ را به همان نسبت عوض کرد . می شود به جای سیب زمینی پخته برای وسط رول گوشت از هویج پخته یا سوسیس کوکتل استفاده کنید.

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط