طرز تهیه کباب ماهی سنگسر

در این پست از سایت آکاایران به شما طریقه ی درست کردن کباب ماهی سنگسر را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

<a style='color:#000' title='کباب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/9744.html'>کباب</a> <a style='color:#000' title='ماهی سنگسر' href='http://akairan.com/ashpazi/fish-sea/10389.html'>ماهی سنگسر</a>خوشمزه,

<a style='color:#000' title='کباب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/9744.html'>کباب</a> <a style='color:#000' title='ماهی سنگسر' href='http://akairan.com/ashpazi/fish-sea/10389.html'>ماهی سنگسر</a>,مواد لازم 

<a style='color:#000' title='کباب' href='http://www.akairan.com/ashpazi/kabab-gosht/9744.html'>کباب</a> <a style='color:#000' title='ماهی سنگسر' href='http://akairan.com/ashpazi/fish-sea/10389.html'>ماهی سنگسر</a>

روش تهیه کباب ماهی سنگسر

مواد لازم کباب ماهی سنگسر :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ماهی سنگسر

1عدد بزرگ

100 گرم / 100 کالری

سیر

4 حبه

100 گرم / 120 کالری

فلفل قلمی قرمز

خرد شده 1عدد

100 گرم / 22 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

روغن زیتون

3/2 پیمانه

100 گرم / 900 کالری

آب لیموی تازه

6 قاشق سوپخوری

100 گرم / 26 کالری

جعفری خرد شده

2-3قاشق سوپخوری

100 گرم / 25 کالری

روش تهیه کباب ماهی سنگسر :

*. به نقل از آکاایران : ماهی را شسته , با یک چاقوی نوک تیز فلس های ماهی را پاک کنید از زیر گردن تا دم ماهی را برش دهیدو محتویات داخل شکم ماهی را خالی کنید . داخل شکم را بشوئید و سپس سر ماهی را جدا کنید. با دقت استخوان های ماهی را در آورده ولی پوست ماهی را جدانکنید.

*. ماهی را با دستمال آشپزخانه خشک کنید. در یک ظرف 3 قاشق سوپخوری روغن زیتون و 3 قاشق سوپخوری آب لیمو, نمک و فلفل را با هم مخلوط کنید و روی ماهی بریزید. در جای خنک بمدت 1 ساعت در این سس بماند. سپس ماهی را روی کباب پز قرار دهید.

*. در حین پخت با یک قلم مو 2-3 قاشق سوپخوری روغن زیتون را دو طرف بمالید. در یک ماهی تابه کوچک باقی مانده روغن , سیر , فلفل قرمز, نمک و 3 قاشق سوپخوری آب لیمو را با هم مخلوط کنید. ماهی تابه را روی حرارت بگذارید.

*. چند جوش که زد آن را بردارید . با دقت ماهی را از کباب پز به ظرف اصلی انتقال دهید. از سس آماده شده روی ماهی بدهیدودر آخر جعفری خرد شده را روی ماهی بریزید . این غذا را داغ داغ سرو کنید.

خواص جعفری :

*. سنگ کلیه را دفع می کند .

*. برای درمان اسهال باید 20 گرم ریشه جعفری را در یک لیتر آب دم کرده و تنقیه کنید .

*. دم کرده ریشه جعفری برای درمان تنگی نفس بکار می رود.

*. برای درمان سرخک مفید است .

اختصاصی آکاایران

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط

ديگر ويديوهاي کانال

ديگر عکسهاي کانال