طرز تهیه شنیسل ماهی قزل آلا

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن شنسل ماهی قزل آلا را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

شنیسل ماهی قزل آلا,دستور تهیه 

شنیسل ماهی قزل آلا,تهیه 

شنیسل ماهی قزل آلا

شنیسل ماهی قزل آلا خوشمزه

مواد لازم شنسل ماهی قزل آلا :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

ماهی قزل آلا

4/1پیمانه

100 گرم / 112 کالری

زعفران

(ساییده حل شده در آب جوش) 2/1 قاشق چایخوری

100 گرم / 310 کالری

پودر سیر

1قاشق چایخوری

100 گرم / 246 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

تخم مرغ

2عدد

100 گرم / 147 کالری

آرد

به میزان لازم

100 گرم / 360 کالری

پودر سوخاری

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

روغن

به میزان لازم

100 گرم / 900 کالری

ورقه بادام

100 گرم

100 گرم / 612 کالری

طرز تهیه شنسل ماهی قزل آلا :

*. به نقل از آکابانو : آبشش های ماهی را بیرون آورده شکم آن را برش دهید. پس از تمیز کردن, شستن , خشک کردن , تیغ آنرا یک تکه خارج می کنیم . سویا سس و زعفران و پودر سیر و کمی نمک و فلفل را مخلوط نموده به وسیله قلم مو به تمامی قسمت های ماهی مالیده , تخم مرغ را در ظرفی شکسته با چنگال می زنیم.

*. بعد در پودر سوخاری می غلطانیم . مقداری روغن در تابه ریخته روی حرارت می گذاریم . داغ که شد, ماهی را در آن سرخ می کنیم . یک طرف ماهی که سرخ شد برگردانده طرف دیگر را سرخ می کنیم و ورقه های بادام را اضافه نموده تا طلائی شود . البته مطابق تصویرهای داده شده می توانید تیغ ماهی را بیرون نیاورید و آنرا بصورت درسته شنیتسل کنید.

خواص سیر :

*. بوی سیر با جویدن کاهو، جعفری یا خوردن شیر، سیب یا عسل رفع می شود. همچنین گذاشتن مقداری چای خشک در دهان و قورت دادن آن روزانه مصرف نصف یا یک حبه سیر خام توصیه می شود.مصرف پماد غلیظ سیر ممکن است موجب تحریکات جلدی و حتی سوختگی های خفیف شود. سایر مصارف سیر شامل استفاده از آن برای درمان تب، سرفه، سردرد، شکم درد، احتقان سینوسی، نقرس، روماتیسم، هموروئید، آسم، برونشیت، تنگی نفس، فشار خون پایین، قند خون پایین، قند خون بالا و جای گزیدگی مار استفاده می شود. همچنین از سیر برای مبارزه با استرس و خستگی و حفظ سلامت کبد نیز استفاده می گردد.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام