ماهی و میگو در سس گوجه فرنگی

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن ماهی و میگو در سس گوجه فرنگی را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

ماهی و میگو در سس گوجه فرنگی,دستور تهیه 

ماهی و میگو در سس گوجه فرنگی,تهیه 

ماهی و میگو در سس گوجه فرنگی

روش تهیه ماهی و میگو در سس گوجه فرنگی

مواد لازم ماهی و میگو در سس گوجه فرنگی :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

پیاز

1 عدد

یک عدد / 5 کالری

سیر

3 حبه

100 گرم / 120 کالری

روغن زیتون

3 قاشق غذاخوری

100 گرم / 900 کالری

گوجه فرنگی

600 گرم

100 گرم / 15 کالری

پوره یا آب گوجه فرنگی

4/3 پیمانه

100 گرم / 15 کالری

فلفل قرمز تند

1 عدد

100 گرم / 318 کالری

نمک و فلفل قرمز

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

میگوی تازه

200 گرم

100 گرم / 100 کالری

فیله ماهی

4 تا 6 تکه

100 گرم / 275 کالری

آب لیمو ترش تازه

4/1 پیمانه

100 گرم / 9 کالری

جعفری خرد شده

2 قاشق غذاخوری

100 گرم / 25 کالری

سیب زمینی پخته

برای کنار غذا

100 گرم / 221 کالری

حلقه لیموترش

برای کنار غذا

100 گرم / 9 کالری

زیتون سایه

برای کنار غذا

100 گرم / 200 کالری

طرز تهیه ماهی و میگو در سس گوجه فرنگی :

*. به نقل از آکابانو : پیاز و سیر را به صورت خلالی نازک برش داده و با روغن زیتون تفت دهید تا حدی که نرم و کمی طلایی شود.گوجه فرنگی پوست کنده و خرد شده را اضافه کرده و به مدت 1 دقیقه تفت دهید. سپس آب گوجه فرنگی و فلفل ریز شده.

*. نمک و پودر فلفل قرمز را اضافه کرده و وقتی به جوش آمد ماهی و میگوی شسته و آماده را بریزید.در ظرف را ببندید و بگذارید تا به مدت 15 دقیقه با حرارت ملایم بجوشد و پخته شود. سپس آب لیموترش تازه و جعفری خرد شده را اضافه کنید و از این لحظه اجازه دهید تا 5 دقیقه دیگر با در باز غذا بپزد.

*. سیب زمینی را با پوست تمیز شسته و به صورت حلقه ای کلفت برش داده و آن را به مدت 8 دقیقه در آب و نمک جوشان بپزید. سپس آبکش کرده و آن را به مدت 2 دقیقه با کره تفت دهید.در ظرفی مناسب ابتدا سس گوجه فرنگی را بریزید.

*. سپس ماهی و میگو را روی آن بگذارید و کنار آن را با حلقه های لیموترش و سیب زمینی پخته و زیتون سیاه تزئین کرده و خوراک را با نان سرو کنید. البته می توانید این خوراک را به همراه برنج هم میل کنید.

*. نکته : این غذا یک خوراک مکزیکی و تند است. میزان فلفل بستگی به ذائقه دارد.

خواص زیتون :

*. عد از دو هفته باید بمدت 8 روز نوشیدن این دم کرده را قطع کنید و سپس ادامه دهید روغن زیتون نرم کننده و صفرا بر است روغن زیتون دفع کننده سنگ کیسه صفرا است برای این منظور باید آنرا با آبلیمو مصرف کرد روغن زیتون کرم کش است روغن زیتون برای رفع سرفه های خشک مفید است برای رفع خارش گزیدگی حشرات ، روغن زیتون را به محل گزیدگی بمالید بدن بچه هایی را که مبتلا به نرمی استخوان و کم خونی هستند با روغن زیتون ماساژ دهید اثر مفیدی دارد.

*. برای رفع خشکی لثه ، روغن زیتون را بر روی لثه بمالید برای برطرف کردن خراش و ترک پوست ، گلیسیرین و روغن زیتون را بمقدر مساوی با هم مخلوط کرده و روی پوست بمالید دم کرده برگ درخت زیتون تب بر است جوشانده برگ درخت زیتون برطرف کننده نقرس و روماتیسم است.

اختصاصی آکابانو

لايک انتشار در تلگرام