طرز پخت ماهی سرخو

در این پست از سایت آکابانو به شما طریقه ی درست کردن ماهی سرخو را آموزش میدهیم ، امیدواریم که مورد توجه شما قرار گیرد.

آموزش 

ماهی سرخو,دستور تهیه 

ماهی سرخو,تهیه 

ماهی سرخو

طرز تهیه ماهی سرخو

مواد لازم ماهی سرخو :

مواد لازم

اندازه

مقدار / کالری

روغن زیتون

4قاشق سوپخوری

100 گرم / 900 کالری

استیک تن ماهی سرخو

4عدد(هر کدام 175گرم )

100 گرم / 100 کالری

گوجه فرنگی

450 گرم

100 گرم / 15 کالری

جعفری خرد شده

4قاشق سوپخوری

100 گرم / 25 کالری

سیر خرد شده

2حبه

100 گرم / 120 کالری

نمک و فلفل

به میزان لازم

100 گرم / 0 کالری

آب لیموتازه

3/1 پیمانه

100 گرم / 9 کالری

ورقه های نازک لیمو

4ورق

100 گرم / 9 کالری

طرز تهیه ماهی سرخو :

*. به نقل از آکابانو : فلس های ماهی را کنده داخل گوش ماهی را باز می کنیم , محل اتصال آبشش ها را می بریم . آبشش ها را در آورده شکم آنرا برش می دهیم . داخل شکم را خالی نموده , سپس ماهی را تمیز بشویید و با دستمال تمیزی خشک کنید.

*. گوجه فرنگی را خرد کرده روغن زیتون را در ماهیتابه ای (متناسب با اندازه ماهی ها )ریخته جعفری خرد شده , سیر, گوجه فرنگی , نمک و فلفل را به روغن اضافه می کنیم و به مدت 10 الی 15 دقیقه حرارت می دهیم , سپس ماهی را در سس گوجه فرنگی می گذاریم.

*. حرارت را زیاد می کنیم و ورقه های لیمو را از وسط دو نیم کرده به همراه آبلیموی تازه روی ماهی می ریزیم . یک طرف ماهی که پخت, آن را برگردانده تا طرف دیگر ماهی نیز بپزد(برای هر طرف حدوداً 10 دقیقه زمان لازم است ) بهتر است تا زمان سرو , ماهی گرم بماند.

خواص سیر :

*. روزانه مصرف نصف یا یک حبه سیر خام توصیه می شود.مصرف پماد غلیظ سیر ممکن است موجب تحریکات جلدی و حتی سوختگی های خفیف شود.

*. سایر مصارف سیر شامل استفاده از آن برای درمان تب، سرفه، سردرد، شکم درد، احتقان سینوسی، نقرس، روماتیسم، هموروئید، آسم، برونشیت، تنگی نفس، فشار خون پایین، قند خون پایین، قند خون بالا و جای گزیدگی مار استفاده می شود.

*. همچنین از سیر برای مبارزه با استرس و خستگی و حفظ سلامت کبد نیز استفاده می گردد. سیر برای درمان نسیان و فراموشی مفید است .مالیدن سیر بر روی گل مژه و جوش پلک چشم باعث برطرف شدن آنها می شود.

اختصاصی آکابانو

گردآوری توسط کانال و سایت آکابانو

لايک انتشار در تلگرام

ويديوهاي مرتبط